magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Lahôdka v Dome umenia
@ Kultúra -> Koncerty      May 03 2011 - 10:45 GMT

Nájdite si čas a príďte 3. mája do Domu umenia  na koncert. Pripravené je aj čítanie z listov Gustava Mahlera, ktoré umocní prekrásna hudba v podaní špičkového slovenského súboru Quasars Ensemble.Štátna filharmónia Košice prináša v rámci 56. ročníka Košickej hudobnej jari čítanie z korešpondencie jedného z najznámejších hudobných skladateľov  19. a 20. storočia Gustava Mahlera, česko-rakúskeho hudobného skladateľa a dirigenta. Medzi jeho diela patrí desať symfónií a desať piesní.

Okrem čítania vám súbor Quasars Ensemble ponúkne aj  pôsobivé diela "Prelúdium k faunovmu popoludniu" od Clauda Debussyho a "Piesne potulného tovariša" od Gustava Mahlera, ktoré pre komorné obsadenie upravil Arnold Schönberg. Dirigentskej paličky sa ujme Ivan Buffa a umeleckého prednesu Jiøí Ornest.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk