magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Kechnecký amfiteáter privíta vzácnu návštevu
@ Kultúra -> Koncerty      Jul 18 2011 - 10:46 GMT

Novopostavený amfiteáter v centre obce Kechnec privíta na svojom pódiu v stredu 20. júla 2011 o 19.00 hod. orchester Polyphonia z francúzskeho ostrova Réunion. V umeleckom súbore hrá 54 mladých ľudí, z ktorých žiadny nemá viac ako 20 rokov.

Polyphonia je dedičstvom orchestrov založených Pierrom Varom, profesorom a koordinátorom na Hudobnej škole v Saint-André. Pri svojom zrode boli hudobné telesá výlučne akordeónové, no postupne sa k nosnej, akordeónovej časti pridali i sláčiky a súčasťou je aj spevácka zložka, pretože v repertoári má orchester aj scénicke skladieby z filmov.  
Umelecký súbor orchester Polyphonia je reprezentantom ostrova Réunion vďaka svojej pluralite a rôznorodosti hudobníkov. Zúčastňujú sa na mnohých medzinárodných súťažiach po celom svete. Každoročne organizujú turné, v rámci ktorého navštívia i Slovensko. „Som hrdý, že novopostavený amfiteáter sa tak skoro stane svedkom veľkolepého kultúrneho zážitku, na ktorý obec Kechnec srdečne pozýva všetkých priaznivcov hudby. V prípade zlého počasia sa koncert presunie do kongresovej sály Obecného úradu v Kechneci,“ informoval starosta obce KechnecJUDr. Ing. Jozef Konkoly. 

Návštevníci koncertu orchestra Polyphonia si vychutnajú tradičnú hudbu z francúzskeho Réunionu, ktorá je obyčajne hraná na segase, maloyi a quadrille. Chýbať nebude ani sviatočný latinsko -americký repertoár zahàňajúci aj francúzske piesne. Vstup na koncert je bezplatný. 
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk