magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

KONCERT VOKÁLNEJ SKUPINY RENDEZ-VOUS
@ Kultúra -> Koncerty      Jul 22 2011 - 10:32 GMT

Komorný zbor Brilliant z Košíc pozýva všetkých milovníkov vokálneho umenia na koncert    vokálnej skupiny Rendez-vous z Bratislavy do múzea  Vojtecha Löfflera ne Alžbetinej, ktorý sa uskutoční 23.07. v ( sobotu) o16:30. hod.


Vokálna skupina Rendez-vous vznikla na jar roku 2009 v Bratislave, momentálne funguje v zložení šiestich spevákov, ktorých väčšina (Filip Kellenberger, Jakup Kopačka, Michal Stahl, Matej Táborský a Martin Velič) vzišla zo známeho telesa svetového mena - Bratislavského Chlapčenského Zboru pod vedením pani Magdalény Rovňákovej, kde mladí muži získali základy hudobnej teórie, naučili sa kvalitnú techniku spievania. Veľmi im pomohla vtedajšia hlasová pedagogička zboru Darina Tóthová, ktorá dodnes so skupinou spolupracuje, aktívne sa podieľa na zlepšovaní ich speváckych schopností, je vynikajúcou sopranistkou a svojim hlasom často zvykne spestriť vystúpenia Rendez-vous. Členom je však aj novopripojený spevák, študent VŠMU, Michal Režný. Menšia časť repertoáru je spievaná á capella. Väčšina piesní je s klavírnym sprievodom. V tom je pre spevákov oporou študent konzervatória, klavirista Martin Christov, ktorý je taktiež neoddeliteľnou súčasťou Rendez-vous. Autorom aranžmánov a úprav piesní je tiež študent konzervatória, Michal Stahl, ktorý je zároveň aj umeleckým vedúcim skupiny. Rendez-vous zvykne vystupovať najmä na vernisážach, výstavách, firemných večierkoch či festivaloch a rôznych iných spoločenských podujatiach, kde spríjemňuje atmosféru skvelými kúskami zo svojho repertoáru. Nájdu sa v ňom populárna hudba, ľudové piesne, klasická hudba, či staré známe evergreeny a v súčasnosti skupina intenzívne pracuje na jeho rozšírení.

Vstupné: dobrovoľné

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk