magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajti zasiahli a muža „spacifikovali“
@ Aktuálne -> Rôzne      Aug 23 2011 - 12:58 GMT

Muž  sa chcel poliať benzínom, podpáliť sa –  policajti zasiahli a muža „spacifikovali“  

Včera okolo 23.55. hod. bola hliadka PMJ KR PZ Košice vyslaná na ulicu Svornosti do obce Kostoľany nad Hornádom (okr. Košice-okolie), kde sa mal muž vyhrážal spáchaním samovraždy. Po príchode na miesto policajti zistili, že na poschodí rodinného domu sa zabarikádoval 61-ročný muž , má pri sebe nôž a vyhrážal sa usmrtením seba a každého, kto sa k nemu priblíži. Taktiež nebolo vylúčené, že má pri sebe benzín, ktorým sa chcel podpáliť. Muž odmietal komunikovať s rodinnými príslušníkmi ako aj s policajtmi. Chcel komunikovať iba s hasičmi či médiami.

Po vyhodnotení situácie, z dôvodu ochrany života, zdravia ako aj majetku, bol dom evakuovaný a odpojený prívod plynu. V miestnosti, kde sa muž nachádzal, bol zapojený plynový sporák.  V tom čase sa v dome boli aj ostatní rodinní príslušníci (4 dospelé osoby a dve maloleté deti). Následne bol na miesto privolaný policajný vyjednávač. Tomu sa podarilo s mužom nadviazať kontakt. Po chvíli však prestal komunikovať. Nakoľko bol ohrozený život alebo zdravie tohto muža, policajti pohotovostného policajného útvaru okamžite zasiahli a násilne vstúpili do miestnosti. Muž sa nachádzal v izbe s nožom priloženým k hrudníku. Ten mu policajti z ruky vyrazili a muža za použitia donucovacích prostriedkov zaistili. Po spacifikovaní bol okamžite privolaný lekár, ktorý nariadil jeho prevoz do nemocnice.. Muž bol následne RZP za asistencie polície prevezený na psychiatrické oddelenie, nakoľko bol agresívny a lekársku pomoc odmietal. Počas služobného zákroku k zraneniu osôb nedošlo.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606