magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

RED HOT CHILI PEPPERS v MULTIKINE CITY CINEMAS v Košiciach
@ Kultúra -> Koncerty      Aug 30 2011 - 08:39 GMT

Priamy prenos koncertu legendárnej skupiny Red Hot Chili Peppers z nemeckéHo Kolína nad Rýnom sa uskutoční 30. 8. v Multikine City Cinemas, v OC Galéria na Toryskej 5 v Košiciach o 21:00 hod.  Bude v HD obrazovom rozlíšení a 5.1 zvuku.

Jedna z najúspešnejších rockových kapiel, Red Hot Chili Peppers  sa vracajú v plnom nasadení s novým albumom I’m with You. Album vychádza v Spojených Štátoch 29. augusta. Prvý singel The Adventures Of Rain Dance Maggie sa vyšplhal na prvé miesta rebríčkov alternatívnej a rockovej kategórie Billboard. Frontman Anthony Kiedis si túto skladbu zamiloval z prvého počutia. “Keď som ju prvý krát počul “Maggie”, nevedel som, že by to bol singel. Ale som vedel, že sa mi ten jam páči” poznamenal Kiedis. “Prvý krát keď sme ju skúšali, nemyslel som si že tam budú vokály. Bola to prevažne inštrumentálna vec, asi hodinu dlhá. Prišiel s ňou Flea, s veľmi špecifickou basgitarovou líniou. Zobudil sa, dal si čaj a sadol si ” Budem písať klasickú basovú linku. A nezastavíte ma.” Hral jeho basovú linku, až mal pocit, že varí klasiku, priniesol ju k nám a povedal: “Je to klasicky číslo 1″.

Kiedis prezradil, že nikdy si nemyslel o “Maggie”, že by bola niečo viac ako B-side (piesne, ktoré sa nedostanú na album).
“Vzal som si to domov a bolo to tak zábavné počúvať túto pieseň, že som dokonca nechal auto v mojej príjazdovej ceste, otvoril som dvere a tancoval so stromom vedľa mňa nejaký čas. Nemal som tušenie, že by táto pieseň bola niečo viac ako len B-side hodinu dlhá. A potom osud to chcel, ľudia ju počuli a povedali: “Oh, to je najlepšia vec, aká tu môže byť. Je to vaša najlepšia vec”.
A tak The Adventures of Rain Dance Maggie urobilo skok z pôvodného jammovania na prvý singel. No ale boli sme zvedavý, o čom táto Maggie je? Bohužiaľ, túto inšpiráciu Anthony neodhalil.


Viac tu: http://www.redhotchilipeppers.sk/2011/08/umelec-tyzdna-red-hot-chili-peppers#

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk