magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

5.ročník Festivalu divadiel strednej Európy
@ Kultúra -> Divadlo      Aug 31 2011 - 13:49 GMT

V prvý septembrový týždeň sa bude v Košiciach konať už 5.ročník Festivalu divadiel strednej Európy. Jeho organizátormi sú opäť Občianske združenie KOŠICKÉ DIVADLO spolu so Štátnym divadlom Košice. Festival sa uskutoční v dňoch 1. až 4. septembra 2011.
Pozvanie na festival prijalo spolu s domácim Štátnym divadlom Košice 14 divadelných súborov z Českej republiky (2), Poľska (2), Maďarska (2) a Slovenska (8). Festival nie je žánrovo zameraný, preto je celá dramaturgia zostavená tak, aby si v programe každý divák vedel nájsť to svoje predstavenie. V programe nájdete predstavenia pre deti, pouličné divadlá, hudobné produkcie, tanečné predstavenia, muzikál, veselé i vážne činoherné predstavenia.


Tohto roku bude festival trocha iný než na aký ste boli zvyknutí. Väčšina predstavení sa opäť uskutoční vonku na ulici pred Historickou budovou divadla a vo festivalovom stane, ktorý bude tento rok stáť pri Immaculate. Samozrejme nie všetky inscenácie je možné hrať v takýchto atypických priestoroch. Hosťujúce tanečné a muzikálové divadlá si môžete prísť pozrieť do Historickej budovy a Divadlo SkRat na Malú Scénu ŠD Košice. Dúfame že počasie počas festivalu bude výborné, ale pre istotu máme pripravenú aj mokrú verziu festivalu. V prípade nepriaznivého počasia budú vonkajšie predstavenia presunuté do festivalového stanu.


Vďaka sponzorom a podporovateľom budú predstavenia zadarmo. Napriek tomu veľmi radi uvítame finančné príspevky zo strany ďalších partnerov, divákov a fanúšikov divadla, ktoré napomôžu úspešnému priebehu 5. ročníka Festivalu.

Program tu:   http://www.kosicefest.eu/?id=program

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk