magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Digitálnu záhradu ešte môžete navštíviť vo VS galérii
@ Kultúra -> Výstavy      Oct 06 2011 - 09:52 GMT

Digitálnu záhradu mexického umelca Miguela Chevaliera - Fractal Flowers, ktorú prezentoval počas Bielej noci/Nuit blanche (1.10.2011), je možné navštíviť vo Východoslovenskej galérii na Hlavnej ul. v Košiciach do nedele, 9.10.2011.

Po veľkom celosvetovom úspechu s inštaláciou „Sur-natures", ktorá vykresľuje virtuálne záhrady, Miguel Chevalier prichádza s novou interaktívnou inštaláciou s názvom „Fractal Flowers", ktorá predstavuje novú generáciu kvetov a virtuálnych záhrad.

Spektakulárny kolobeh prírody nás ponorí do nadprirodzeného rastlinného sveta, kde nám kvety svojou štruktúrou pripomínajú monumentálne diamanty plné komplikovaných geometrických tvarov. Na druhej strane nás ohurujú svojou krehkosťou a pominuteľnosťou, keď sa v priebehu niekoľkych okamihov rozplynú vo vzduchu a zanechajú po sebe iba pestrofarebnú spomienku. Táto pixelová, digitálna záhrada sa stala ikonou v novodobých dejinách umenia a je nám veľkou cťou, že ju na tohtoročnej Bielej noci môžeme ukázať aj u nás v Košiciach.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk