magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Otvoria honorárny konzulát Spolkovej republiky Nemecko
@ Aktuálne -> Politika      Oct 18 2011 - 10:28 GMT

V stredu 19. októbra 2011 o 14:00 hod. bude v TeleDome na Timonovej 27 v Košiciach za prítomnosti  Jeho Excelencie, veľvyslanca Spolkovej republiky Nemecko v Slovenskej republike Dr. Axela Hartmanna slávnostne otvorený Honorárny konzulát (HK) Spolkovej republiky Nemecko, s pôsobnosťou pre dva východoslovenské samosprávne kraje – Košický a Prešovský. 

Zámer SRN zriadiť honorárny konzulát je pozitívnym signálom pre obidva regióny ako v oblasti hospodárskej, kultúrnej tak aj politickej a zvýrazňuje záujem Nemecka o rozširovanie aktivít na východnom Slovensku.

Postavenie Spolkovej republiky Nemecko v svetovej a európskej globálnej politike je známe, rovnako ako aj fakt, že je rozhodujúcim hospodárskym partnerom Slovenska. Dôkazom toho je skutočnosť, že viac ako 400 nemeckých firiem pôsobiacich na Slovensku vytvorilo doteraz okolo 90 000 pracovných miest v širokom spektre podnikateľských aktivít.

Zriadenie HK vedie jednak k podpore už existujúcich hospodárskych aktivít, avšak hlavne k vytváraniu nových, s dôrazom na vytvorenie väčšieho priestoru pre podnikateľské subjekty s vyššou pridanou hodnotou. Ïalším zámerom je rozširovať existujúce aktivity a vytvárať priestor pre nové v oblasti školstva, vedy a výskumu.
Činnosť HK sa zameria aj na kultúru, na aktívnu podporu projektu Košice EHMK 2013, ako aj všetkých aktivít Karpatskonemeckého spolku na Slovensku pôsobiaceho v oboch východoslovenských regiónoch.

Po odsúhlasení návrhu prezidentom SRN a ministrom zahraničných vecí SR bol za honorárneho konzula vymenovaný prof. Ing. Juraj Banský, CSc., Prof. Banský pôsobil šesť rokov v SRN na Bergische Universität Wuppertal na pozícii hosťujúceho profesora a neskôr na pozícii samostatného vedecko-výskumného pracovníka vo Výskumnom centre mikroštruktúrnych techník. Počas tohto pôsobenia nadviazal široké spektrum kontaktov ako s výskumnými tak aj podnikateľskými subjektmi, s ktorými po návrate naďalej spolupracuje a  rozširuje ich, najmä v oblasti marketingu a transferu technológií.   
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk