magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

EURÓPE SA NEOPLATÍ POVEDA NIE! SÚHLASÍTE ALEBO STE PROTI?
@ Aktuálne -> Politika      Oct 24 2011 - 09:44 GMT

Príďte na verejnú debatu  24.10.2011  – 17:00, do Panta Rhei Paláca Kníh, Hlavná 72 - vypočuť si argumenty odborníkov, diskutovať a vytvoriť si názor!

11. októbra 2011 sa slovenská spoločnosť polarizovala na tých, ktorí majú pocit, že si treba stáť za svojimi princípmi a na tých, ktorí veria, že v niektorých momentoch treba viac zvážiť dôsledky principiálneho konania. Rozdielne názory vo vnútri vládnej koalície na rozšírenie eurovalu spôsobili jej pád, no okrem toho otvorili diskusiu o tom, či Slovensko má suverenitu v prijímaní niektorých rozhodnutí, kedy si môže naša krajina ísť cestou vlastných rozhodnutí a kedy, v mene celku, ktorého sme súčasťou, sa musíme podrobiť väčšinovému názoru. Kde je tá pomyselná čiara a má vôbec nejaká existovať? Dá sa "veľkej" Európe postaviť a oplatí sa jej povedať NIE? Na tieto a ďalšie otázky budeme hľadať  odpovede na októbrovej sérii debát Café Európa s predstaviteľmi politickej špičky na Slovensku.V debate vystúpia dvaja odborníci na opozitných stranách názorového spektra. Úlohou jedného je tézu obhájiť, druhý sa ju snaží vyvrátiť. Priestor bude aj pre vás, aby ste sa aktívne zapojili do debaty a vyjadrili názor na diskutovanú tému.
 
Podujatie organizuje Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, v spolupráci so Slovenskou debatnou asociáciou a Rádiom 9.
 
Viac informácii aj na: http://www.cafeeuropa.sda.sk

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk