magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

MOSCOW CITY BALLET v Košiciach
@ Kultúra -> Tanec a Balet      Nov 03 2011 - 09:51 GMT

Labutie jazero od P.I.Čajkovskeho - balet v troch dejstvách a štyroch obrazoch - určite ponúkne  skvelý kultúrny zážitok v podaní svetoznámeho moskovského baletného súboru. V Košiciach ho uvidíme v nedeľu /06.11./ o 19. hodine v Steel Aréne.

MOSCOW CITY BALLET založil v roku 1988 významný ruský choreograf Victor Smirnov-Golovanov. Práve kvôli ich veľkému úspechu v zahraničí je Moscow City Ballet jednou z najúspešnejších baletných skupín v Rusku. Obrovské úspechy dosiahli napríklad aj  v Anglicku, kde od roku 1991 vystúpili už viac ako 800 krát ! Z toho len v Londýne zažili viac ako 300 vypredaných vystúpení .
Pretože práve balet tvorí dôležitú súčasť Ruského Národného dedičstva a pýchy, Victor Smirnov-Golovanov ho chce predstaviť čo najširšej verejnosti, ako aj novej, mladej generácii milovníkov Baletu. 

Smirnov-Golovanova produkcia je charakteristická veľmi špecifickým štýlom, nápadmi a celistvosťou choreografií. Táto spoločnosť je preslávená ich skvelými “Corps de Ballet”, tanečníkmi ktorí sú telom baletu.  Umelecký riaditeľ Victor Smirnov Golovanov a jeho žena, baletná majsterka a hlavná učiteľka, ¼udmila Nerubashenko  sú garanciou veľkého úspechu.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk