magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na magistráte Občianska schránka pre boj proti korupcii 
@ Aktuálne -> Politika      Jan 16 2012 - 20:35 GMT

Od dnes môžu obyvatelia Košíc nájsť na magistráte schránku, do ktorej budú môcť vhadzovať svoje pripomienky, podnety a postrehy týkajúce sa transparentnosti vybavovania úradných záležitostí na tomto mestskom úrade. Na rovnaký účel bude zriadená aj emailová schránka.  
 

 „Túto anonymnú linku zriaďujeme preto, aby sme mohli zlepšovať podmienky na vybavovanie úradných záležitostí pre občanov. Chceme, aby vedeli, že keď sa niečo nevybaví okamžite, je to preto, že to jednoducho potrebuje čas a nie nejakú „ osobitnú pozornosť“,“  uviedol primátor Košíc Richard Raši. Prístup k schránke a emailovému kontu bude mať iba primátor, viceprimátori a riaditeľ magistrátu.

 „Keď občan podá podnet, budeme sa mu venovať a budeme radi, ak bude neopodstatnený. Ak sa podnet potvrdí, tolerancia bude nulová. O situácii budem pravidelne informovať aj mestské zastupiteľstvo.
“ dodal primátor.

Schránka bielej farby s nápisom Občianska schránka pre boj proti korupcii je umiestnená vo vestibule Magistrátu mesta Košice pred vstupom do podateľne, e-mailová adresa pre občianske podnety je: obcianskalinka@kosice.sk.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk