magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

KOLOWRAT v Tabačke
@ Kultúra -> Koncerty      Mar 22 2012 - 11:46 GMT

V rámci festivalu Jeden svet sa po čase 23. 03 ( piatok) v Tabačke opäť predstaví Kolowrat, najvernejší reprezentant košického genia loci a tiež kapela, ktorá usilovne pracuje na nových skladbách pre pripravovaný tretí album. Na pódiu sa uvedie s novou akvizíciou na poste nedávno odídeného basgitaristu.

Kolowrat vznikli už v roku 1999, no albumom stohli debutovať až o sedem rokov neskôr. Platňa Vrany sa vracajú spojila pre Kolowrat typické poetické texty Rasťa Rusnáka s post-punkovými gitarovými vyhrávkami Petra Lorka a pre rannú tvorbu charakteristický akordeón. Ten postupne ustupoval na nástupcovi Slnko je vo veži z roku 2009, ktorý rovnako vyšiel pod značkou Slenko Records, až zmizol úplne v aktuálnej tvorbe. Ak však dosiaľ nastavený číselný rad neklame, rok 2012 by mal byť po platniach z rokov 2006 a 2009 opäť rokom Kolowratu. Viac zistíme v Tabačke o 20.30. hod.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk