magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Knihy na uličke remesiel
@ Kultúra -> Podujatia      Apr 04 2012 - 14:35 GMT

Dňa 4. apríla 2012 sa uskutoční na Hrnčiarskej ulici akcia pod názvom „Knihy na uličke remesiel“. Akciu pripravila nezisková organizácia Košice, región umenia & kultúry, n.o. (KRUK, n.o.) v spolupráci s Verejnou knižnicou Jána Bocatia. V dopoludňajších hodinách je pripravený program pre deti predškolského a školského veku. Vypočujú si čítané rozprávky, zúčastnia sa besedy s knihovníčkou a písania nekonečného príbehu, zasúťažia si o knižku a spolu s pani učiteľkami absolvujú exkurziu v remeselníckych dielňach. V popoludňajších hodinách budú aktivity smerované k mladším i starším návštevníkom.

Počas celého dňa je pre všetkých návštevníkov podujatia pripravená burza kníh a atrakcia v podobe zázračnej historickej skrine. Z tej si budú môcť okoloidúci zobrať knihu, alebo ju vymeniť za svoju starú, už prečítanú. Historická knižnica v zaujímavej umeleckej úprave bude v dňoch od 1. 4. 2012 do 4. 4. 2012 okrem Hrnčiarskej ulice umiestená aj na Hlavnej ulici v okolí štátneho divadla.

Podujatie je súčasťou projektu realizovaného neziskovou organizáciou Košice región umenia a kultúry, n.o. a je podporený Ministerstvom kultúry SR. Príprava a realizácia týchto podujatí je v súlade s aktivitami EHMK 2013. Cieľom projektu je zvýšenie kultúrno-spoločenskej hodnoty Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudenie záujmu o existujúce remeslá.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk