magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Povojnová munícia nás stále ohrozuje
@ Aktuálne -> Rôzne      Apr 10 2012 - 03:19 GMT

V nedeľu o 19.10 hod. telefonicky oznámil 42-ročný muž z Plešivca, že v lesnom poraste nachádzajúcom sa v katastrálnom území obce Plešivec asi 300 m za osadou, našiel muníciu z II. svetovej vojny. Hliadka PZ po príchode na miesto nálezu zabezpečila okolie. Policajný pyrotechnik na mieste zistil, že ide o delostreleckú mínu kalibru 82 mm.

 

V sobotu o 10.10 hod. bolo  pracovníkom  SBS  oznámené nájdenie munície na pozemku závodu  Krompašskej spoločnosti. Miesto nálezu bolo zabezpečené hliadkou PZ a privolaný policajný pyrotechnik na mieste zistil, že ide o delostreleckú mínu kalibru 82 mm, ktorá bola plne funkčná. Nájdené munície pyrotechnici zaistili a previezli na ich likvidáciu.

Nálezcom akejkoľvek munície radíme:

V prípade nájdenia nejakej munície v každom prípade s ňou netreba manipulovať, ale nález oznámiť  na najbližšie oddelenie PZ, alebo tel. čísle 158, príp. 112. Po preverení oznámenia  policajtmi sa na miesto privolá policajný pyrotechnik, ten rozhodne či je munícia schopná prevozu, alebo musí byť zlikvidovaná na mieste, resp. na najbližšom možnom mieste, tak aby nedošlo k poškodeniu majetku a zdravia občanov, resp. došlo k čo najmenším škodám.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606