magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

OČARUJÚCE CHORVÁTSKO
@ Kultúra -> Výstavy      Apr 17 2012 - 09:32 GMT

Kultúrne centrum Košického samosprávneho kraja otvorí 18. apríla o 16.30 hod. vo svojich priestoroch na Strojárenskej 3 v Košiciach autorskú výstavu fotografií Očarujúce Chorvátsko. Výstava sa uskutoční v spolupráci s Veľvyslanectvom Chorvátskej republiky v Slovenskej republiky za účasti radkyne chargé d´ affaires a.i. Tuga Tarle.

Marko Vrdoljak sa narodil v Záhrebe v roku 1973.  Je redaktorom a koordinátorom mnohých publikácií a projektov. Už desať rokov sa snaží prostredníctvom fotografie prezentovať krásy Chorvátska. Spolupracuje s niekoľkými ministerstvami, vládnymi úradmi, veľvyslanectvami a kultúrnymi inštitúciami. Vydal fotografické monografie "Zagrebačka županija", "Nacionalni park Brijuni", "Nevjerojatna Hrvatska", "Nerezine" i "Nacionalni park Risnjak" a momentálne sa venuje oficiálnemu fotoarchívu mesta Rijeka, fotomonografii tvorby dominikánov v Chorvátsku. Tiež pracuje  na dvoch veľkých projektoch prezentačných filmov mesta Záhreb a záhrebskej župy.

Dôležité uznanie za svoju fotografickú prácu získal Marko Vrdoljak aj podpísaním zmluvy s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych integrácií Chorvátskej republiky o realizácií dvoch výstav "Nevjerojatna Hrvatska" (Neuveriteľné Chorvátsko), ktoré tvorí 86 fotografií všetkých častí Chorvátska. Vrdoljakova fotografia "Ovčji raj" bola zvolená na titulnú stranu 50. jubilejného čísla magazínu Digital Foto, ktorá je prvou titulkou s dielom chorvátskeho fotografa. Svoje práce doteraz predstavil na výstavách nielen v Chorvátsku, ale aj v USA, Taliansku, Litve a Poľsku.

Výstavu si budú môcť záujemcovia pozrieť do 9. mája.

 

Helga Tomondyová

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk