magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Pozvánka do ZOO
@ Aktuálne -> Rôzne      May 02 2012 - 12:09 GMT

Zoologická záhrada Košice pripravila pred letnou sezónou niekoľko noviniek, ktorými poteší svojich návštevníkov. Výrazne rozšírili kolekciu vtákov, ktoré je možné obdivovať hneď pri vstupe do areálu. Voliéry tu obývajú mimoriadne vzácne majny Rothschildove, zobákorožce striebrolíce, ale aj tento rok nadmieru zhovorčivé ary modrožlté. O pár metrov ďalej si všimnete kačice Bernierove, ktorých počet odhadujú odborníci zhruba len na 1500.

Kondora veľkého okrem Košíc na Slovensku nechová žiadna iná zoologická záhrada. V stáde antilop pribudli nové jedince, ZOO doplnila pár rysov, novú partnerku dostal aj dikobraz. Veľkej obľube sa tešia mláďatá a najnovšie i pávy korunkaté. Zvykajú si na život vo veľkom priestranstve areálu.

Aj v doplnkových službách ZOO čakajú Košičanov novinky. Pripravuje sa otvorenie Dinoparku v nasledujúcej sezóne a naďalej sa bude rozširovať druhová skladba o ďalšie atraktívne zvieratá. Návštevníci môžu tiež očakávať vybudovanie vtáčieho chodníka, včelárskeho náučného chodníka, ktorý je spojený s rozšírením návštevníckej trasy.
Realizácia týchto noviniek je náročná po všetkých stránkach, ale najmä finančne. Z tohto dôvodu ZOO upravila cenu vstupného. Od prvého mája zaplatia dospelí návštevníci viac o 50 centov. Jednoduchšie a pre rodiny výhodnejšie budú rodinné zľavy. Skupinové zľavy zostávajú v platnosti tak, ako doteraz.
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606