magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Pribudne 2013 stromov?
@ Aktuálne -> Rôzne      May 09 2012 - 09:08 GMT

V utorok 8.5.2012 sa pred Magistrátom mesta Košice začala úvodná fáza projektu KESA – Košická stromová adopcia, ktorý vznikol z podnetu vedenia mesta. Návrhom a realizáciou bola poverená Správa mestskej zelene, ktorá pri tvorbe jeho koncepcie plne využila základnú myšlienku zazelenania a skrášlenia Košíc.

Strom si spoločne s primátorom Richardom Rašim kúpia a vysadia aj viceprimátori, vedenie Európskeho hlavného mesta kultúry n.o., predstavitelia mestských podnikov a prezident USS Košice. Spoločne tak odštartujú projekt, v rámci ktorého sa plánuje vysadenie 2013 vzrastlých stromov, s aktívnou účasťou verejnosti. Inšpiráciou bola environmentálna časť projektu Interface Košice 2013. Počet stromov, ktoré sa vysadia v priebehu nasledujúcich rokov, je symbolickou pripomienkou prestížneho titulu Európske hlavné mesto kultúry 2013, ktorý sa Košiciam podarilo získať. Kultúrne zmýšľanie má veľmi úzke prepojenie so zveľaďovaním životného prostredia.

 

Už od septembra sa do projektu môže zapojiť aj široká verejnosť. Občan si na základe návrhov zakreslených v interaktívnej  mape na webovej stránke môže  po zaplatení poplatku adoptovať strom, ktorý si vyberie. Výsadba bude navrhovaná do malých parčíkov – súvislých zelených plôch v jednotlivých mestských častiach. Cieľom projektu je zapojenie verejnosti do zveľaďovania vlastného okolia a vybudovanie pozitívneho vzťahu ľudí k verejnej zeleni. Sú to hodnoty, ktoré treba chrániť a starať sa o ne.

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606