magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Autorský večer Ruda Prekopa vArtfore
@ Kultúra -> Podujatia      May 31 2012 - 11:56 GMT

Pozývame vás na autorský večer fotografa Ruda Prekopa, na ktorom uvedie svoju novú knihu Reálovky 1989-2012. Stretnúť excelentného fotografa môžete vo štvrtok 31. mája o 19t-ej hodine v kníhkupectve Artforum na Mlynskej ulici v Košiciach.

RUDO PREKOP, Doc. Mgr.
narodený 13. 4. 1959, Košice

1974-78 Stredná umelecko-priemyselná škola Košice, odbor úžitkovej fotografie

1980-86 Akademie múzických umění FAMU Praha, katedra fotografie (prof. Ján Šmok)

1994-02 Externý pedagóg na katedre fotografie FAMU v Prahe
 
od 2002 Vedúci študiového ateliéru FAMU
 
Žije a pracuje v Prahe ako fotograf v slobodnom povolaní. Je členom Pražského domu fotografie (PHP), Asociace fotografù, Svazu českých fotografù.
 
Doteraz mal 33 samostatných výstav doma i v zahraničí, zúčastnil sa asi 170 skupinových výstav a projektov (Praha, Cheb, Bratislava, Košice, Budapešť, Varšava, Viedeň, Paríž, Arles, Toulouse, Metz, Barcelona, Rím, Berlín, Frankfurt, Mníchov, Amsterdam, Rotterdam, Apeldoorn, Stockholm, Helsinky, Syracuse, Londýn, Toronto, Washington, New York, Chicago, Houston …).
 
V oblasti voľnej fotografie realizoval niekoľko cyklov: Nájdené snímky, Reálovky, Aranže, Inscenácie, Zátišia, Nové figúry.
 
Svojimi fotografiami je zastúpený v mnohých významných verejných aj súkromných zbierkach (Umělecko – prùmyslové muzeum Praha, Moravská galerie Brno, Galerie Benedikta Rejta Louny, Slovenská národná galéria Bratislava, Východoslovenské múzeum Košice, Nationale Bibliotheque Paris, Museé de la photo Arles, Musée de l´Elysée Lausanne …).
 
Je spoluautorom a realizátorom pôvodnej koncepcie a výtvarného riešenia Múzea Andyho Warhola v Medzilaborciach.
 
V rámci úžitkovej fotografie spolupracuje s inštitúciami: Filmové ateliéry – Studio Barrandov, Galerie Benedikta Rejta Louny, Správa Pražského Hradu, Magistrát Praha 3.
 

Čiernobielu monografiu v limitovanej sérii 300 kusov k autorovej práve prebiehajúcej výstave v Galerii Václava Špály v Prahe si budete mať možnosť kúpiť výhradne v sieti kníhkupectiev Artforum.
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk