magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Imaginácie - hľadanie dobrého miesta pre život
@ Kultúra -> Podujatia      May 30 2012 - 11:45 GMT

Imaginácie sú koncipované ako multižánrové plenérové site-specific predstavenie so zakomponovaním historických reálií daného mesta. Využívajú prírodnú scenériu a mestskú architektúru na vytvorenie jedinečnej nočnej atmosféry, ktorá zvýrazňuje vizuálnu stránku predstavenia,“ hovorí o projekte jeho autorka a producentka ¼uba Blaškovičová.

Imaginácie sú spoločným dielom európskych umelcov, domácich i zahraničných divadiel aj organizácii rôzneho zamerania. Každý ročník má nejakú nosnú tému, na ktorú sa nabaľujú všetky umelecké produkcie. V tohtoročnom príbehu budú diváci putovať spolu s bytosťami „odinakiaľ“ pri ich hľadaní dobrého miesta pre život,“ dodáva Blaškovičová.

Cesta bude pozostávať z viacerých zastavení, na ktorých sa budú prelínať obrazy z histórie mesta s víziou jeho budúcnosti. Divákom ponúkne atraktívne akrobacie, šermiarske súboje, ohňovú, elektrickú a laserovú show, rôzne druhy tanca, žonglérov a vzdušných ekvilibristov. Príbeh budú umelci stvárňovať v 11-tich emotívnych vizuálnych obrazoch v rozpätí asi 500 metrov na hlavných námestiach v Košiciach a v Prešove.

Ohlasy divákov hovoria o Imagináciách ako „fascinujúcom a nezabudnuteľnom zážitku“. ¼uba Blaškovičová verí v jeho úspech aj tento rok: „Projekt je jedinečný, a nielen na Slovensku. Je nonverbálny a atraktívny aj pre zahraničných návštevníkov a pre všetky vekové kategórie.

Imaginácie sú jedným z kľúčových podujatí EHMK Košice 2013. V rámci projektu Pentapolitana sa predstavia 31. mája, 1. a 2. júna na Hlavnej ulici v Košiciach. 4. a 5. júna sa predstavenie presunie na Hlavnú ulicu do Prešova.

  •  
  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk