magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

STUDIUM CARPATO-RUTHENORUM 2012
@ Aktuálne -> Školstvo      Jun 12 2012 - 10:33 GMT

Včera o 18:00 hod. v jedálni študentského domova Prešovskej univerzity v Prešove na ul. 17. novembra č. 13 bol slávnostne otvorený už 3. ročník STUDIUM CARPATO-RUTHENORUM – medzinárodnej letnej školy rusínskeho jazyka a kultúry.

Trojtýždenný vzdelávací projekt, ktorý realizuje Ústav rusínskeho jazyka a kultúry Prešovskej univerzity, je zameraný na výučbu rusínskeho jazyka, histórie, literatúry, kultúry a etnografie karpatských Rusínov. Prednášky z daných disciplín budú zabezpečovať paralelne v rusínskom a anglickom jazyku domáci a zahraniční vysokoškolskí učitelia – z Kanady, USA a Ukrajiny.

 

Súčasťou projektu bude množstvo sprievodných kultúrnych podujatí a poznávacie exkurzie v regióne severovýchodného Slovenska. Medzi prihlásenými tohtoročnými účastníkmi dominujú študenti zo Slovenska, okrem nich však do Prešova, tak ako po minulé roky, prídu aj zahraniční účastníci – z USA, Českej republiky, Nemecka a Ukrajiny.

Pripomíname, že program letnej školy je stále otvorený pre záujemcov zo Slovenska, a najmä pre študentov Prešovskej univerzity. Neváhajte a staňte sa jej účastníkmi aj vy.

 

doc.PhDr. Anna Plišková, PhD.

riaditeľka ÚRJK PU v Prešove

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk