magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

SVETOVÝ DEŇ UTEČENCOV V KOŠICIACH
@ Aktuálne -> Rôzne      Jun 18 2012 - 08:03 GMT

20. júna 2012 sa Slovensko pripojí k viac ako 100 krajinám sveta, ktoré oslavujú Svetový deň utečencov (World Refugee Day). Nezisková organizácia ETP Slovensko pripravila pri tejto príležitosti v Košiciach program, v rámci ktorého utečenci, žiadatelia o azyl, azylanti a osoby s poskytnutou doplnkovou ochranou, ktorí žijú na východnom Slovensku, dostanú príležitosť prezentovať svoju jedinečnú kultúru a tradície. Je to deň, kedy sa môžeme zamyslieť nad osudom utečencov a ukázať im našu podporu a uznanie. Pripomenieme si odvahu všetkých migrantov, ktorí napriek neistote z budúcnosti opustili svoje domovy v nádeji na lepší a bezpečnejší život. Program sa začína o 14.00 hodine v športovom areáli na Medickej 6 v Košiciach. Súčasťou akcie bude futbalový turnaj, kultúrny program, športové hry pre deti a dospelých a ochutnávka orientálnej kuchyne.

Srdečne Vás pozývame osláviť s nami tento významný deň, zapojiť sa do programu a spoznať životné príbehy ľudí, ktorí veria v lepšiu budúcnosť. Pre viac informácii prosím kontaktujte:

Slavomíra Kutaša - koordinátora projektu


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606