magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Leto v parku začína už o päť dní
@ Kultúra -> Podujatia      Aug 01 2012 - 11:39 GMT

Obľúbený mestský festival Leto v parku, ktorý už štvrtý rok spríjemňuje Košičanom i návštevníkom mesta prázdninové dni, odštartuje už o päť dní. „Od 6. do 12. augusta 2012 sa môže široká verejnosť tešiť v Košiciach na netradičné hudobné spojenia známych i menej známych, ale kvalitných umelcov, divadelné a filmové predstavenia, tvorivé dielne pre deti i dospelých a bohatý sprievodný program, ale najmä na skvelú letnú atmosféru,“ uviedol projektový manažér festivalu Jozef Môcik. Festival je jedným z kľúčových podujatí projektu n. o. Košice 2013, hoci tento rok svoje tradičné miesto v Kasárňach/Kulturparku, pre ich rekonštrukciu, vymenil za kúpalisko Ryba na Aničke.

Všetci sa už tešíme na zrekonštruovaný Kulturpark, do ktorého sa budúce leto festival určite vráti, ale verím, že túto sezónu si ho vychutnáme aj v prostredí kúpaliska na Aničke. Je vlastne dobre, že aj tento oddychový areál v meste opäť ožíva zaujímavými kultúrnymi aktivitami. Veľkým lákadlom bude určite režisér, producent a hudobník Emir Kusturica, čo len potvrdzuje, že projekt Európskeho hlavného mesta kultúry (EHMK) prináša do Košíc aj osobnosti svetového významu,“ konštatovala viceprimátorka Košíc a splnomocnenkyňa mesta pre projekt EHMK Renáta Lenártová.

Mesto Košice vyšlo organizátorom v ústrety už v predstihu a iniciatívne nechalo upraviť príjazdové komunikácie a verejné osvetlenie v okolí kúpaliska. Vodiči by však mali využiť najmä záchytné parkoviská, pretože v bezprostrednom okolí nie je dostatok parkovacích miest. Najmä Košičanom odporúčame využiť mestskú hromadnú dopravu a všímať si dopravné zmeny.
Sedem festivalových dní prinesie vyše 15 koncertov lokálnych, slovenských a zahraničných kapiel a široký záber programových a zábavných aktivít pre celú rodinu a všetky vekové kategórie. Nepochybne najväčšou hviezdou bude už spomínaný svetoznámy režisér a filmový producent Emir Kusturica, ktorý sa v piatok predstaví ako muzikant so svojou kapelou No Smoking Orchestra. Po živom vystúpení tohto sarajevského rodáka a absolventa pražskej FAMU sa môžu jeho priaznivci tešiť aj na nočné premietanie. Okrem filmového prekvapenia je pripravený dokumentárny film Maradona podľa Kusturicu, ktorý prevedie divákov búrlivým životom futbalovej legendy Diega Maradonu, v rytme balkánskej dychovky nesúci sa film Život je zázrak a emocionálny príbeh Prekliatie ostrova St. Pierre so Juliette Binoche a Danielom Auteuilom.

Návštevníci festivalu, ktorí si z programovej ponuky vyberú iba denné akcie, majú vstup na všetky podujatia počas dňa zahrnutý v cene štandardnej vstupenky na kúpalisko. „Mysleli sme tým najmä na rodiny s deťmi, ktoré tak môžu stráviť celý deň na kúpalisku a v cene kúpaliska majú postarané o program pre seba aj svoje ratolesti,“ uviedol Môcik. Ako spresnil, areál kúpaliska je otvorený od 7,30 do 18,00, bazénová časť od 10,00 hod. Večer bude kúpalisko slúžiť iba festivalovému programu. Organizátori mysleli aj na nerozhodných návštevníkov kúpaliska a tí, ktorí sa napr. až večer rozhodnú ostať na večerný hudobný, resp. divadelný program, môžu si vstupenky dokúpiť za cenu, zodpovedajúcu rozdielu medzi vstupným na kúpalisko a festivalovou vstupenkou na daný deň. Znamená to napríklad, že v bežný festivalový deň si k vstupnému za kúpalisko doplatia iba 3,50 eura.

Organizátori si vyhradzujú právo obmedziť na nevyhnutný čas, v prípade naplnenia kapacity areálu, vstup do kúpaliskovej časti. Viac informácií o vstupnom, doprave a pravidlách festivalu nájdete na webovom portáli www.letovparku.sk v sekcii /INFO/.
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk