magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Festival Leto v parku bude...a príde aj Marián Čekovský
@ Kultúra -> Podujatia      Aug 06 2012 - 21:03 GMT

Na poslednú chvíľu zlomený prst  Nilsa Frahma (DE), ktorý mal byť dnes hviezdou otváracieho  hudobného programu,  narobil organizátorom obľúbeného mestského festivalu Leto v parku vrásky na čele. Potvrdil však, že Košičania si vedia pomôcť.  Úlohy sa ústretovo zhostil  Marián Čekovský, a spolu s priateľmi, kvalitnými hudobníkmi, nepochybne pripraví  na Aničke krásny večer. Návštevníci, ktorí mali výlučne záujem  vypočuť si Nilsa Frahma, môžu vstupenky vrátiť pred koncertom.

Organizátorov festivalu z tímu n. o. Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013 i verejnosť zneistili minulý týždeň aj predstavitelia Mestskej časti Košice – Sever, ktorí  hrozili zrušením podujatia.  „Vážime si, že zástupcovia Miestneho úradu MČ  Košice – Sever pristupujú starostlivo a zodpovedne aj k otázkam súvisiacim s organizáciou kultúrnych podujatí vo svojej mestskej časti. Niekedy aj nad rámec toho, čo zákon obci vo vzťahu k usporiadateľom kultúrnych podujatí ukladá. Chcem ubezpečiť, že rovnako zodpovedný prístup  zvolila aj nezisková organizácia Košice 2013 a všetko sa snažíme pripraviť tak, aby sme sa vyhli problémom “ vyhlásil riaditeľ n. o. Košice 2013 Ján Sudzina. Ako dodal, festival je po všetkých stránkach dobre zabezpečený, s určitosťou sa koná a návštevníci, sa môžu od 6. do 12. augusta tešiť na skvelý týždenný program a príjemne dni strávené na kúpalisku Ryba na Aničke.

Podľa projektového manažéra festivalu Jozefa Môcika, požiadavkám MČ Košice  - Sever sa snažili vyjsť maximálne v ústrety. Zodpovedali im všetky dodatočné otázky a doručili aj požadované podklady. Môcik potvrdil, že festival intenzívne pripravuje takmer 80 ľudí a každý deň bude na „pľaci“ minimálne 50 organizátorov.   Zabezpečená je prítomnosť  záchranných a bezpečnostných zložiek, na priebeh akcií a dianie v okolí bude dozerať aj mestská polícia.  „Opakovane však pripomíname, že najlepšie bude prísť na festival mestskou hromadnou dopravou alebo pešky, pretože parkovacie miesta v okolí kúpaliska nepostačujú ,“ zdôraznil Môcik. Pripomenul, že v záujme bezpečnosti chodcov, bude každý deň pri areáli kúpaliska od  18,00 hod. dopravná výluka.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk