magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Mesto Košice pokosí tento rok viac
@ Aktuálne -> Rôzne      Sep 05 2012 - 12:08 GMT

Množstvo urgencií zo strany občanov, miestnych úradov, ale najmä zabránenie výskytu alergií z vysokých burín bolo tento rok dôvodom na zvýšenie počtu kosieb v meste. Aj napriek tomu, že finančná situácia mesta nám nedovoľuje realizovať všetky aktivity na údržbu mesta, ktoré by boli potrebné, vzhľadom k aktuálnej situácii sme sa rozhodli zvýšiť počet kosieb. Počet kosieb za tohoročnú sezónu tak stúpol z 2,5x na 3,5x.

Na bežnú údržbu trávnikov v Košiciach mala Správa mestskej zelene v rozpočte k dispozícii finančné prostriedky na 2,5x kosby. Kosenie je nutné na udržanie trávnikov v normálnej kondícii, aby plnili svoju hygienickú funkciu a zároveň estetickú, bez výskytu burín, ktoré spôsobujú veľké problémy alergikom. V neposlednom rade je kosba dôležitá aj z hľadiska bezpečnosti cestnej premávky.

Cena jednej kosby je takmer 180 000 eur. Kosba, ktorá bude pridaná, bude hradená z rezervného fondu Správy mestskej zelene a rozpočtu mesta a mala by byť ukončená v 37 týždni.  

hovorkyňa mesta Košice

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606