magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

ŠPIVAM SEBE, ŠPIVAM
@ Kultúra -> Podujatia      Nov 09 2012 - 20:34 GMT

Kultúrne centrum Abova v Bidovciach, ktoré je kultúrnym zariadením KSK, v spolupráci    s Obecným úradom Haniska pri Košiciach, organizuje dňa 11. novembra 2012 so začiatkom o 13.30 hod. v Haniske pri Košiciach krajskú prehliadku „HUDOBNÝ FOLKLÓR DOSPELÝCH“. Je to krajská súťažná prehliadka dospelých ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov/speváčiek a inštrumentalistov, ktorej vyhlasovateľom je Národné osvetové centrum Bratislava.

Na Krajskej prehliadke sa zúčastnia ľudové hudby, spevácke skupiny, sólisti speváci/speváčky

a inštrumentalisti, ktoré postúpili z regionálnych kôl regiónov Abov, Zemplín, Gemer, Spiš. Sólistov sprevádza ¼udová hudba Borievka z Košíc.

    Súťažná prehliadka hudobného folklóru je vrcholným podujatím ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov/speváčiek a inštrumentalistov. Jej cieľom je aktivizovať vedúcich a členov hudobných zložiek folklórnych kolektívov (folklórnych súborov a skupín) k samostatným výstupom, k vyhľadávaniu, spracúvaniu a interpretácii hudobno-folklórneho materiálu. Dať priestor k verejnej prezentácii a konfrontácii                  aj samostatne pôsobiacim ľudovým hudbám a speváckym skupinám. Objavovať nové spevácke a muzikantské talenty v oblasti sólovej interpretácie ľudovej hudby. Oboznamovať verejnosť s umeleckými hodnotami pôvodného i v rôznych štylizačných stupňoch spracovaného hudobno-folklórneho materiálu. Podporiť existenciu a činnosť hudobných kolektívov a sólistov interpretujúcich ľudovú hudbu.                                     

  Súťaží sa v kategóriách:

    1. ľudové hudby dospelých, v počte od 3 do 12 členov

    2. spevácke skupiny dospelých v počte od 4 do 12 členov

    3. sólisti speváci (do tejto kategórie môžu byť zaradené i duá, pri ktorých každý spevák  

         realizuje samostatný hlas a takto vzniknutý dvojhlas vychádza z konkrétnej regionálnej

         podoby)

    4. sólisti inštrumentalisti

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk