magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na JAMIROQUAI sa za 5 dní 1300 vstupeniek
@ Kultúra -> Koncerty      Nov 24 2012 - 17:18 GMT

Nezisková organizácia Košice - Európske hlavné mesto kultúry 2013 sa trafila do vkusu slovenských divákov. Potvrdzuje to fakt, že na hlavnú hviezdu otváracieho ceremoniálu, britskú formáciu Jamiroquai, sa podľa produkčného koncertu Miloša GESKER Petráša iba za päť dní predalo alebo zarezervovalo viac než 1300 lístkov.

Neopakovateľný večer plný funky energie a tanečnej explózie prinesie v nedeľu 20. januára 2013 so začiatkom o 20,30 hod. kapela zoskupená okolo lídra Jaya Kaya v košickej Steel Aréne. Koncertom tohto showmana vyvrcholí dvojdňový otvárací ceremoniál (19. – 20. januára 2013) Košice - Európske hlavné mesto kultúry 2013. Koncert Jamiroquai historicky po prvýkrát do metropoly východu prinesie produkčný tím košickej agentúry BEST SERVICES s.r.o., ako partner n. o. Košice 2013.

Chceli sme do Košíc, podobne ako urobili v predchádzajúcich rokoch iné európske hlavné mestá kultúry, priniesť na otvárací ceremoniál kapelu svetového formátu. Museli sme však vychádzať z našich možností a ponuka spoločnosti s r. o. BEST SERVICES sa ukázala ako najlepšia a najschodnejšia. Trafiť sa do vkusu všetkých je nemožné, ale snažili sme sa potešiť čo najširšie spektrum divákov,“ uviedol riaditeľ n. o. Košice 2013 Ján Sudzina. Ako zdôraznil, bez partnerstva s produkčnou spoločnosťou nebolo v silách n. o. Košice 2013, limitovanej svojim rozpočtom, takýto koncert zrealizovať.

Partnerstvo neziskovej organizácie spočíva v dotovaní ceny vstupeniek. Prvých 2013 lístkov na plochu je v cene 25 eur, po ich vypredaní sa cena lístka zvýši iba na 30 eur. Vstupenky na sedenie stoja jednotne 35 eur. Len pre porovnanie ceny vstupného pripomínam, že najlacnejšie lístky na vystúpenie Jamiroquai v Miláne v roku 2011 stáli 2,5 krát viac,“ spresnil marketingový riaditeľ n. o. Košice 2013 Peter Sokol. Ako dodal, medializovaná výška dotácie zo strany Košice 2013 ani zďaleka nenapåňa rozpočet pozostávajúci z honoráru skupiny, nákladov na prepravu, plnenia technických a všeobecných požiadaviek skupiny, prenájmu haly, mediálnej kampane a podobne.

Doplňujúce informácie (zdroj BEST SERVICES, s.r.o.):

Jamiroquai

Kapelu Jamiroquai, hrajúcu funk, acid jazz a soul, založili v roku 1992 Jason Kay a Derric McKenzie. V rovnakom roku vydali aj svoj pilotný singel s názvom When You Gonna Learn. O rok neskôr vyšiel prvý album Emergency on Planet Earth. V tomto čase bola skupina známa najmä v Európe. Celosvetovo známou sa stala po vydaní tretieho albumu Travelling Without Moving, z ktorého pochádzajú dva veľké hity Virtual Insanity a Cosmic Girl. Skutočný komerčný úspech dosiahla kapela albumom A Funk Odyssey z roku 2001, ku ktorému Jamiroquai odohrali svetové turné. Na nasledujúcom albume Dynamite sa do popredia dostala elektronika. Okrem nej z albumu cítiť house, disco a funk. Rádiovými hitmi sa stali skladby Seven Days In Sunny June, Feels Just Like It Should a (Don´t) Give Hate a Chance. V roku 2006 vydala skupina výberový album High Times: Singles 1992-2006. Album obsahuje najväčšie hity kapely a dve nové skladby Runaway a Radio. V roku 2010 vyšiel kapele Jamiroquai zatiaľ posledný album Rock Dust Light Star. Na Slovensku Jamiroquai vystúpili v júni 2002 v bratislavskej Inchebe. Frontman Jay Kay sa tu ukázal aj na jar 2007, no nie ako hudobník, ale milovník športových áut. Spevák vtedy prišiel na Slovensko ako účastník prominentnej automobilovej rely Gumball 3000, ktorá odštartovala v Londýne.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk