magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Otvárací ceremoniál symbolicky odštartuje budúcnosť Košíc
@ Kultúra -> Podujatia      Jan 14 2013 - 11:42 GMT

 

 

V rámci Otváracieho ceremoniálu Košice – EHMK 2013 je pripravených takmer 200 podujatí na 70-tich miestach v meste a blízkom okolí, kde vystúpi približne 1000 účinkujúcich. Počas dvoch dní je pripravená kvalitná a pestrá séria podujatí, zvolená tak, aby si každý návštevník prišiel na svoje.

Otvárací ceremoniál je vstupná reprezentatívna udalosť, ktorá veľkolepo odštartuje ročnú lavínu kultúry a umenia. Bude to víkend plný multižánrových podujatí pre domácich a zahraničných návštevníkov, ktorí spoločne s umelcami z Košíc, regiónu, Slovenska a zahraničia vytvoria atmosféru fiktívnej Planéty Košice. Víkend symbolickej metafory nového kultúrneho a umeleckého pohybu a tiež vízie Košíc ako mesta, kde sa kultúra a umenie stávajú jednou z prioritných tém pri plánovaní budúcnosti.

Ceremoniál v sebe preto dramaturgicky spája na jednej strane podujatia reflektujúce históriu mesta a regiónu s jeho bohatou ponukou súčasnej kultúry a umenia a na strane druhej prináša s ľahkým nadhľadom a humorom futuristické vízie kultúrneho, vedeckého a spoločenského života v meste. Víziu Košíc ako moderného mesta budúcnosti dopåňa medzinárodný rozmer v podobe podujatí reprezentovaných účasťou zahraničných umelcov a umeleckých inštalácií.

Dvojdňový program vyvrcholí protokolárnym Oficiálnym otvorením Košice – EHMK 2013 v Štátnom divadle, ktorého sa zúčastní podpredseda EK Maroš Šefčovič, komisárka EK pre vzdelanie, kultúru, viacjazyčnosť a mládež Androulla Vassiliou, viacerí členovia Vlády SR a iní ústavní činitelia, veľvyslanci svetových veľmocí, či iné významné osobnosti.

Veľkou otváracou show v nedeľu od 18-tej hodiny na Hlavnej ulici sa symbolicky odštartuje budúcnosť Európskeho hlavného mesta kultúry 2013. Ostatné podujatia sú tematicky rozdelené do programových blokov (Raňajky v meste, Medzinárodné kultúrne body, Víkend dizajnu a módy, Zimný zber Fakulty umení, SPOTs, Terra Incognita, Hudba v meste, Scéna divadla a tanca, K.A.I.R, Slávnostné rozsvietenie Dómu sv. Alžbety a ďalší sprievodný program). Jedným z „ťahákov" otváracieho ceremoniálu je koncert britskej skupiny Jamiroquai.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk