magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V ŠD rozlúčka s tetou i exotika
@ Kultúra -> Divadlo      Jan 31 2013 - 12:47 GMT

Po viac ako siedmich rokoch bude mať 1. februára derniéru hudobná komédia J. B. Thomasa Charleyho teta. Inscenácia, ktorá žne úspechy v celom svete, mala premiéru 11. novembra 2005 a dosiahla úctyhodný počet 134 repríz, ktorým sa radí medzi najúspešnejšie tituly divadla v histórii. Podľa informácií z divadelného zákulisia by však rozlúčka mala byť len dočasná.

Jubilejná 45. repríza Čajkovského Labutieho jazera sa bude v utorok 5. februára niesť v zriedkavej „exotickej" podobe. Až štyria sólisti budú z Japonska. Domáce sólistky Ami Fujikawa, Shoko Yamada a Akira Omiya sa predstavia v demi-sólových úlohách, priateľky Princa, veľkých a malých labutí. Aktuálny sólista Rumunskej štátnej opery v Sibiu, Takanori Mima, stvárni úlohu Šaša, princovho priateľa, manipulátora a posúvateľa deja na kráľovskom dvore.

zdroj: http://www.sdke.sk/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=80

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk