magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Deň Košice 2013 na Huspeninovom festivale / 22.2. – 24.2./
@ Aktuálne -> Rôzne      Feb 15 2013 - 04:49 GMT

Gastronomicko – kultúrny huspeninový festival v partnerskom meste Miškolc je súčasťou miestnych tradícií zimného obdobia. Ponúka možnosť oboznámiť sa s vynikajúcou gastronómiou a pohostinnosťou Miškolca. Program gastronomickej časti festivalu zahŕňa prehliadku a ochutnávku širokého sortimentu huspeniny, ale aj iných gastronomických špecialít z blízkeho, aj širokého okolia. Huspeninová burza bude súťažou o najlepšiu huspeninu, vystavenú na festivale.

Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013 pri príležitosti usporiadania nového ročníka tradičného huspeninového festivalu a pre upevnenie partnerstva medzi susediacimi mestami na oboch stranách hranice pripravilo sériu výstav v galérii mesta Miškolc – Architekt Ľudovít Oelschläger a tiež výstavu súčasnej mladej vizuálnej tvorby autorov, pochádzajúcich z Košíc. Rovnako svoju tvorbu predstaví aj košické divadlo Thália. Počas soboty 23. 2. 2012 bude v rámci bohatého kultúrneho programu jedno pódium určené pre umelcov a umelecké skupiny z Košíc.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606