magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Vedecká kaviareň na tému Slnko
@ Aktuálne -> Rôzne      Mar 13 2013 - 09:51 GMT

Príďte na zaujímavú prednášku 19.03 do Tabačky Kulturfabrik na Gorkého o 18. hodine Reč bude o našej najbližšej hviezde, na ktorej vám odhalíme aj najnovšie poznatky z výskumnej oblasti Slnka a jeho vplyvu na Zem. Vedecké kaviarne sú neformálne popularizačné prednášky pre verejnosť, kde spojili sily a vedomosti Slovenská akadémia vied a tím projektu SPOTs. Témou je Dynamické Slnko, o ktorom vám viac povie RNDr. Vojtech Rušin, DrSc. z Astronomického ústavu SAV.

V poradí druhá marcová prednáška bude o Slnku. Je našou najbližšou hviezdou, ktorá svojím teplom, svetlom a energiou podmieňuje existenciu života na Zemi. Voľným okom sa nám zdá byť Slnko pokojné, no v skutočnosti je to veľmi dynamický objekt. Dynamické procesy na Slnku, ako dôsledok jeho magnetickej aktivity, majú vplyv aj na Zem  a jej okolie (poruchy prístrojov na družiciach, poškodenie zdravia kozmonautov, výpadky energetických sústav a pod.). V prednáške Dr. Rušina budú prezentované najnovšie výsledky vo výskume Slnka, jeho dynamiky a vplyvu na Zem nevynímajúc.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606