magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Medzinárodná klavírna súťaž Petra Toperczera
@ Aktuálne -> Školstvo      Apr 18 2013 - 12:52 GMT

V dňoch 18 a6 21.04. sa ukutoční na ZUŠ Márie Hemerkovej Medzinárodná klavírna súťaž Petra Toperczera Košice sa stretáva s mimoriadnym ohlasom širokej odbornej i laickej verejnosti, zviditeľňuje mesto Košice i Slovensko v zahraničí a do mesta vnáša obrovský umelecký potenciál, kontakty i priateľstvá.

Prvý ročník projektu Medzinárodná klavírna súťaž Košice (ďalej len MKS) sa konal v roku 1993. Počet účastníkov je približne 50 – 70 detí, ktoré súťažia v dvoch kolách, v štyroch vekových kategóriách – od 6 do 17 rokov. Ich majstrovstvo v každej kategórii hodnotí 10-členná porota, pozostávajúca z výrazných medzinárodných osobností klavírneho interpretačného umenia a pedagógov klavírnej hry. Doteraz sa súťaže zúčastnili deti zo Slovenska, Česka, Poľska, ale aj z krajín mimo Európskej únie ako Gruzínsko, Irán, Južná Kórea a Čína. V roku 1998 bola MKS prijatá za riadneho člena Medzinárodnej organizácie EMCY (European Union of Music Competitions for Youth), čím sa značne zvýšil jej kredit v medzinárodnom meradle. Od XIII. ročníka prevezme funkciu odborného garanta a umeleckého riaditeľa MKS Peter Toperczer ml.

Organizátor: Základná umelecká škola Márie Hemerkovej, Košice

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk