magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Festival USE THE C!TY sa začína už dnes
@ Kultúra -> Podujatia      May 22 2013 - 11:52 GMT

KOŠICE 22. 5. 2013 – Piaty ročník festivalu predstaví okrem známych foriem umenia aj veľa nového. Počas piatich dní môže každý, tak ako v minulom roku, naplno pracovať so špecifickým materiálom – kartónom. V uliciach Košíc sa počas festivalu budú vynímať Monumenty z kartónu – v stredu 22. mája to bude Marseillský maják pred Auparkom. Ïalšie stavby môžete prísť stavať v piatok a nedeľu ku Urbanovej veži.

Okrem kartónových monumentov si Košičania užijú ďalších 14 predstavení a aktivít, ktoré nebudú len pasívnou ukážkou moderného umenia, ale vyžadujú si aj aktívne zapojenie sa obyvateľov mesta. Medzi tie najžiadanejšie už v tejto chvíli patria sobotňajšie divadelné predstavenia Shut up, play! japonskej skupiny The Original Tempo alebo C.A.P.E. belgického zoskupenia Crew.

Do programu sa zapoja aj košické kapely a skupiny z okolia počas akcie Hudba v meste. V historickom centre sa už objavilo 40 propagačných ståpov s programom festivalu, mapkou ku Hudbe v meste s označením kapely, ktorá bude hrať na danom mieste. Nenechajte si ujsť pestrú paletu hudobných štýlov a formácií, ktoré rozozvučia mesto počas piatkovej noci.

Dobrovoľníci pravidelne prispievajú svojou prácou k výslednému dielu i samotnému festivalu. Oproti minulým rokom sa ich počet zdvojnásobil. Zapojila sa približne stovka ochotných pomocníkov. Organizátori predpokladajú, že sa zvýši aj počet návštevníkov. Vlani sa o festival zaujímalo približne 15 000 ľudí.

V tomto roku je pripravený program, v ktorom vystúpi viac ako 40 slovenských a zahraničných umelcov. S niektorými pretrváva spolupráca už niekoľko rokov, ale prídu aj nové tváre s úplne novými pohľadmi na naše mesto.

Niekoľkomesačná práca organizačného tímu Európskeho hlavného mesta kultúry Košice 2013 vrcholí. Košičania a návštevníci budú môcť vidieť tanečné, divadelné a multimediálne predstavenia, rôzne hudobné formácie, odbornú konferenciu, fotografickú výstavu či rádiový workshop.

Poznámka: Pre zlé počasie, ktoré predpovedajú meteorológovia na štvrtok, sme sa rozhodli posunúť predstavenie STEP BY STEP na piatok. Predstavenie bude o 21:00 a 22:30 a začínať sa NEBUDE na Máraiho námestí, ale na Moyzesovej ulici, blízko vstupu do Malinovského kasární.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk