magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Jazzový mág Colin Vallon dnes v Dome umenia
@ Kultúra -> Koncerty      May 28 2013 - 10:42 GMT

Jazzový mág Colin Vallon so svojim hudobným zoskupením zavíta dnes /28.05. 19:00/ aj do Košíc. V Dome umenia predvedú to najlepšie, čo ich od vzniku kapely v roku 1999 preslávilo.

Ako sa o Vallonovom triu vyjadril popredný nemecký hudobný kritik Reiner Kobe, títo chlapci používajú v hraní niečo magické, čo núti poslucháča počúvať ako zajatca opantaného melódiou, hustotou tónov a rytmickými zvratmi. Vallon vyštudoval švajčiarsku jazzovú školu spolu s takými menami, ako Silvano Bazan, William Evans. Skupina Colin Vallon Trio využíva vlastnú jazzovú techniku, ku ktorej vedú aj svojich študentov na Univerzite umení v švajčiarskom Berne. Kapela ostala verná americkej jazzovej tradícii 70-tych rokov, inšpirovaná menami Paul Bley či Keith Jarrett, avšak s dostatkom voľného priestoru pre mix žánrov.

Ovplyvnili nás aj pop, rock, klasická, elektro a folková hudba z celého sveta, čo je v našej hudbe cítiť. Dostanete sa niekde medzi improvizovanú hudbou, jazz a pop. Snažíme sa vytvoriť spojenie medzi pianom, basou, bicími a poslucháčmi na druhej strane, ktoré presahuje intelekt a umožní nám spolu prežiť moment“, poznamenal Vallon.

V Colin Vallon Trio je okrem pianistu Colina Vallona zastúpený Patrice Moret na kontrabase a Julian Sartorius na bicích a perkusiách. Skupina vydala 3 albumy, v roku 2004 Les Ombres (Tiene),  2007 Ailleurs (Niekde inde) a v roku 2011 Rruga (Ulica), v januári 2014 kapela chystá v poradí už štvrté CD. Trojica sa väčšinou spolieha na vlastnú „chémiu“, ktorá prináša sugestívny pulz, éterickosť a dramatické oblúky v ich hudbe. Koncertovali na mnohých podujatiach v Európe, USA, Kanade, Afrike i Ázii. Zahrali si aj po boku svetových kapiel  Elina Duni Quartet, Nicolas Masson “Parallels” či Contreband.

Medzi prestížne ocenenia, ktoré Colin Vallon Trio získali, patrí cena Friedl-Wald, ďalej 1.miesto súťaže Let’s Jazz Together, 3.miesto medzinárodnej súťaže Montreux International Jazz, cena Nica Kaufmanna, cena SUISA a stali sa významnou prioritou programu Pro Helvetia v oblasti jazzu.

Zoskupenie Colin Vallon Trio už Slovensko navštívilo. Ako uviedol Colin, veľmi sa nám tu páčilo. Odohrali sme v rámci Švajčiarskej noci v júni 2007 koncert v divadle Aréna v Bratislave. Tentokrát chcú návštevníkom koncertu priniesť to naj z vlastných kompozícií. Ako trio hudobníkov poznamenalo: „Skladby sú veľmi pekné a budú sa páčiť aj širšiemu publiku, nielen milovníkom jazzu.“

Vstupenky  na koncert Colin Vallon Trio sú už v predaji v Dome umenia (Štátna filharmónia Košice) a cez webový portál www.sfk.sk.

 

Zdroj: http://www.kosice2013.sk/program/svajciarsky-klavirny-virtuoz-navstivi-kosice-so-svojim-koncertom/

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk