magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košickí policajti odhalili daňových podvodníkov
@ Aktuálne -> Rôzne      Aug 02 2013 - 04:27 GMT

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach dnes obvinil 3 osoby, jednu zo zločinu  neodvedenia dane a poistného a dve z obzvlášť závažného zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Ide o jedného muža vo veku 43 rokov a dve ženy vo veku 34 a 40 rokov z Košíc.

Polícia na prípade pracovala od mája minulého roka, pričom už v auguste 2012 obvinila jednu osobu zo zločinu neodvedenia dane a poistného. Ide o 28-ročného muža z Košíc.  V týchto dňoch za účelom dokumentovania trestnej činnosti Krajské riaditeľstvo PZ v Košiciach v spolupráci s pracovníkmi oddelenia inšpekcie Finančného riaditeľstva SR vykonali na košickom daňovom úrade prehliadku nebytových priestorov, pri ktorých zaistili počítačové údaje, dátové nosiče a ďalšie listinné dôkazy, ktoré budú skúmať experti. Polícia tiež obmedzila na osobnej slobode dve osoby, ktoré boli po  vykonaní procesných úkonov zo zadržania prepustené.

Podľa policajných zistení  sa obvinené ženy ako pracovníčky daňového úradu podieľali na neoprávnenom vyplatení nadmerného odpočtu dane z pridanej hodnoty v prospech obvineného 43-ročného muža vo výške 774.150,-€ a to tým, že vykonávali daňovú kontrolu v rozpore so zákonom. Ku skutku malo dôjsť v roku 2011.

Obvinenému mužovi za zločin neodvedenia dane a poistného hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov, obvineným ženám za obzvlášť závažný zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na 10 až 20 rokov. Všetci obvinení sú stíhaní na slobode. V rámci trestného stíhania je potrebné vykonať ešte viacero procesných úkonov, pričom nie je vylúčené , že po vyhodnotení dôkazov bude vznesené obvinie aj ďalším osobám.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606