magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Detská železnica rozžiari noc
@ Aktuálne -> Rôzne      Oct 02 2013 - 05:54 GMT

Netradičné nočné jazdy spojené so svetelnými efektami a atrakciami ponúkne „T-Systems Noc svetiel“ v sobotu, 5. októbra na Košickej detskej historickej železnici. Program v Čermeli začne jazdou o 19:00 a potrvá do polnoci.

Originálne podujatie prinesie množstvo zaujímavých momentov v žiare reflektorov, sviec, led svietidiel. Nebude chýbať ani tanec iskier nad komínom najstaršej prevádzkovanej parnej lokomotívy v strednej Európe. „Cestujúci sa môžu v ten večer tešiť na rôzne svetelné inštalácie umiestnené na stanici a po trati. Cvičnú horolezeckú stenu tentoraz pomocou svetla premeníme na Košický hrad. Program doplní aj ohňová šou a hudba pod rúškom noci,“ informoval Igor Holéczy z Košickej detskej historickej železnice.

Vlak bude premávať po stanicu Vpred, kde bude pre cestujúcich pripravená svetelná  inštalácia a  vystúpenie „Krotiteliek ohňa“. V spolupráci s Dopravným podnikom mesta Košice sme pripravili aj bezplatné  návozy historickým autobusom zn. Ikarus z Nám. Maratónu mieru až do Čermeľa. Autobus bude premávať kyvadlovo, v hodinových intervaloch.

Podujatie sa koná v rámci projektu Art & Fun Košice 2013, ktoré zastrešil generálny sponzor T-Systems Slovakia.

Návštevníkov detskej železnice by sme zároveň chceli upozorniť, že v nasledujúci deň, 6. októbra (nedeľa), nebudeme premávať z dôvodu konania Medzinárodného maratónu mieru a uzavretia prístupových komunikácií do Čermeľa. Za pochopenie vopred ďakujeme a tešíme sa na ďalšie víkendy, kedy budeme jazdiť každú sobotu a nedeľu až do 3. novembra, podľa cestovného poriadku od 9:15 do 18:00,“ dodáva I. Holéczy.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606