magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Polievkový festival: ROZMANITOS
@ Kultúra -> Podujatia      Oct 07 2013 - 10:15 GMT

Projekt SPOTs Vás pozýva na záverečné podujatie festivalu Rozmanitosť (8.–12. 10. 2013), ktorým chceme ukázať, aké sú Košice v skutočnosti rozmanité. Podujatie sa bude odohrávať v uzatvorenej zóne Kasárni/Kulturparku s bezplatným vstupom, keďže tieto aktivity sú financované s podporou Ministerstva kultúry SR a Košice 2013 — Európskeho hlavného mesta kultúry. Polievkový festival prezentuje kultúrnu rozmanitosť cez jedlo,hudbu a komunitné aktivity

Napriek tomu, ak sa budú chcieť návštevníci zapojiť do degustovania a hodnotenia polievok, budú musieť zaplatiť 3 €, za ktoré obdržia hlasovaciu kartičku, tombolový lístok a možnosť ochutnať 10 polievok. Návštevníci s hlasovacou kartičkou budú ochutnávať a hodnotiť polievky a spoločne s porotou zvolia najlepšiu polievku festivalu. Víťaz získa Zlatú lyžicu festivalu a dary od sponzorov a partnerov. Vyzbierané peniaze za 3 eurové vstupné budú prerozdelené medzi participantov, aby pokryli čiastočné alebo úplné náklady spojené s varením (očakávame 20/30 €).

Rovnako máte možnosť prezentovať svoju kultúru či osobné záľuby a aktivity pred početným publikom. Súťaž je prístupná pre všetkých, ktorí majú nad 18 rokov a rovnako aj všetkým organizáciám (neziskovkám, verejným inštitúciám, súkromným spoločnostiam, reštauráciám). Zúčastniť sa môžu aj ľudia, ktorí nie sú cudzinci alebo súčasťou minoritnej skupiny. Určite by sme radi privítali rôznorodých kreatívnych Košičanov a Slovákov zo všetkých kútov krajiny.

Prečo práve polievka?

Polievka spája ľudí od počiatkov svojej existencie v rôznych kultúrach. ¼ahko sa pripravuje, je lacná a ľahko sa s ňou podelíte. Navyše je veľmi populárna na Slovensku.

Aká Polievka?

     Za polievku považujeme akékoľvek tekuté jedlo, ktoré môže byť podávané teplé aj studené, podľa tradičného receptu alebo špeciálne pripravene pre túto príležitosť.

Príďte a: Prezentujte seba, svoju kultúru, firmu či komunitu;

súťažte o zlatú lyžicu za najlepšiu polievku festivalu;

užite si koncerty world music, workshopy a diskusie;

objavte kultúrnu rozmanitosť v Košiciach cez osobný kontakt.

Pravidlá:

     1. Prosíme Vás, zaregistrujte sa do 7. 10. na festival@kosice2013.sk.

Napíšete nám: 1. názov polievky, 2. Vaše meno (alebo názov firmy či organizácie, ktorú budete zastupovať) a 3. aj názov menšiny/komunity, ktorú budete zastupovať. Potrebujeme o Vás vedieť, aby sme mohli pripraviť vhodné technické a priestorové podmienky pre všetkých zúčastnených. Obdržíte od nás formulár, ktorý potom vyplnený donesiete na registráciu.

     2. Registrovať by ste sa mali prísť 12. októbra najneskôr do 13:00 do areálu Kasárni/Kulturparku, aby ste mohli dekorovať a pripraviť si priestor. Areál bude pre verejnosť otvorený od 14:00 a výsledky súťaže vyhlásime o 17:00.

     3. Po registrácii dostanete číslo a miesto, kde budete rozdávať svoju polievku a prezentovať sa (seba alebo organizáciu, kultúru, krajinu, región, či pôvod). Prosíme, buďte kreatívni!

     4. Polievku je potrebne doniesť na miesto už urobenú! Na mieste dostanete ohrievače na udržiavanie polievky v primeranej teplote (ak to bude potrebné).

     5. Mali by ste pripraviť minimálne 20 litrov polievky, ktorá sa bude podávať návštevníkom v malých 1 dl pohárikoch, ktoré od nás obdržíte. Prosíme Vás, tri porcie polievky odložte pre členov poroty.

     6. Ste zodpovední za kvalitu polievky, ktorú servírujete. Mala by byť pripravená podľa hygienických pravidiel a nesmie obsahovať toxické a ilegálne ingrediencie.

     7. Mimo hlavného programu máte možnosť prezentovať svoju kultúru v hlavnom stane napríklad formou: filmových projekcii, koncertov, vystúpení, diskusii a workshopov. Sme otvorení všetkým Vašim nápadom!

 

Prosím, neváhajte šíriť informácie ďalej!

Čim viac ľudí príde, tým viac peňazí dostanete spať!

Kvôli produkčným otázkam Vás prosíme, buďte čo najviac nezávislí a doneste si všetko potrebné (naberačku, utierky, servítky, hrnce.).

 

     Ak by ste mali technické či produkčne problémy alebo otázky, neváhajte nás kontaktovať na festival@kosice2013.sk .

 


Rozmanitosť priamo v centre Košíc, Spoločná špajza, Hlasy Luníka IX., Polievkový festival či Terne Čhave. To všetko a ešte viac vám prinesie tohtoročný festival, ktorý začne už budúci utorok 8.10. a potrvá až do soboty 12. októbra.

8. 10. 2013
o 16.00 Prekrížené portréty
Multimediálna výstava v pavilóne Foxtrot
Foxtrot (Kasárne/Kulturpark)

o 17.00 Spoločná špajza
Projekt košickej umelkyne ¼udmily Horňákovej, ktorý sa zaoberá problémom existencie a chudoby strednej a nižšej vrstvy
Alžbetina 14

o 18.00  Hello & Goodbye
Multikultúrna séria zvukových inštalácií v meste. Kolekcia zozbieraných životných príbehov cudzincov žijúcich v Košiciach, no i Košičanov, ktorí žili istý čas v zahraničí. Tieto príbehy si môžete vypočuť napr. v pamätnej izbe Szándora Máraia, divadle Romathan či Raňajkárni Rozprávka na Hrnčiarskej ulici. Mapku 8 stanovíšť môžete získať v Mestskom výmenníku počas celého trvania festivalu Rozmanitosť medzi 11:00 - 18:00. Na každom z miest nájdete aj QR kód, ktorý vám umožní vypočuť si nahrávky i u vás doma.
Mestský výmenník (Kasárne/Kulturpark, pavilón November) + centrum mesta

o 18.00 Planéta ľudí
Fotografie Róberta Suja, Košičana ktorý rád cestuje po svete.
Kasárne/Kulturpark - Alfa

10. 10. 2013
o 14.00 Hlasy Luníka IX.
Aj tento rok Vás pozývame na Luníku IX., kde sa v rámci festivalu Rozmanitosť predstavia hudobníci z rómskej menšiny. Od 14:00 sa môžete tešiť na kapelu Daxton z Humenného, alebo rapera BG GANGSTU z Levíc.
Luník IX

11. 10. 2013
o 21.00 Eurodinner – Medzinárodný večer s ESN
Od 10. - 14. októbra prebieha v Košiciach konferencia Central European platform, ktorú pre Erazmus študentov pripravuje Erazmus Student Network (ESN) Slovakia. Eurodinner - Medzinárodný večer s ESN začne v piatok 11.10. o 21:00 v Kasárňach/Kulturparku. V rámci večera bude sprístupnená aj afterpárty, na ktorej vystúpi DJ José Garcia so svojím výberom latinsko-americkej hudby. Vstupným na Eurodinner bude dobrota, ktorú musíte priniesť, aby ste sa s ňou mohli podeliť s ostatnými.
Kasárne/Kulturpark

12. 10. 2013
o 14:00 Polievkový festival
Vyvrcholením festivalu Rozmanitosť bude Polievkový festival, ktorého hlavnou myšlienkou je spojiť Košičanov, menšiny a cudzincov žijúcich v Košiciach a dať im všetkým možnosť prezentovať sa pred množstvom ľudí špecifickou polievkou a rôznorodým sprievodným programom.
Kasárne/Kulturpark

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk