magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Voľba povolania vedúca k úspechu
@ Aktuálne -> Školstvo      Oct 21 2013 - 10:59 GMT

Neviete sa rozhodnúť, na ktorú strednú školu podať prihlášku? Košický samosprávny kraj pozýva všetkých žiakov, učiteľov základných škôl, rodičov, ale aj širokú verejnosť na prezentačné výstavy všetkých stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti nazvané „Správna voľba povolania- príležitosť k úspechu“. Uskutočnia sa v Košiciach, Spišskej Novej Vsi, Michalovciach, Rožňave, Gelnici a Kráľovskom Chlmci.

Tretí ročník prezentácie vzdelávania „Správna voľba povolania – príležitosť k úspechu“ bude 22. - 23. októbra na SPŠ dopravnej na Hlavnej ulici v Košiciach,
24. - 25. októbra na Technickej akadémii na Hviezdoslavovej 6 v Spišskej Novej Vsi, 
23. októbra na Gymnáziu Pavla Horova v Michalovciach, 
24.októbra v spoločenskej sále Mestského úradu v Rožňave, 
28. októbra v priestoroch Gymnáziá na Horešskej 18 v Kráľovskom Chlmci 
8. novembra v priestoroch Gymnázia na ulici SNP 1 v Gelnici

„Základnou myšlienkou je informovať žiakov základných škôl a ich zákonných zástupcov o možnostiach štúdia na našich stredných školách, o novozaradených odboroch pre budúci školský rok, o perspektívnych odboroch, pri ktorých zamestnávateľ garantuje možnosť zamestnať sa. Školy budú vo svojich prezentačných stánkoch informovať o školských vzdelávacích programoch, ale aj prezentovať výrobky žiakov. Pridajú aj ukážky z voľnočasových, hlavne kultúrnych aktivít, aby spríjemnili návštevníkom čas vo výstavných priestoroch,“ hovorí vedúci odboru školstva KSK Štefan Kandráč.

Súčasťou podujatia budú aj workshopy za účasti zástupcov zamestnávateľov, výchovných poradcov, pracovníkov úradov práce, riaditeľov základných a stredných škôl, odboru školstva KSK i zástupcov miest. Spoločne budú viesť dialóg o odbornom vzdelávaní, jeho výsledkoch, smerovaniach. Závery z neho budú uplatňované v praxi.

 

„Takáto forma prezentácie našich škôl sa nám osvedčila. Pozitívne ju hodnotili zástupcovia miest, výchovní poradcovia zo základných škôl, ale aj žiaci, rodičia, zamestnávatelia. Pozrieť si na jednom mieste viacero prezentácií a môcť priamo porovnávať je veľmi dobré. Dobrý ohlas nás viedol k tomu, že kým vlani bolo podujatie v troch mestách v kraji, v tomto roku ho už pripravujeme v šiestich mestách a vo všetkých regiónoch – popri Košiciach aj na Spiši, Gemeri, na Zemplíne,“ dodáva Štefan Kandráč.

 

V období pred podávaním prihlášok na strednú školu budú môcť návštevníci získať prehľad o možnostiach štúdia na stredných školách, o školských vzdelávacích programoch pre študijné aj učebné odbory, o mimoškolských aktivitách, ktoré stredné školy ponúkajú. Dozvedia sa o novinkách, novozaradených odboroch, profilácii a možnosti štúdia na gymnáziách, o potrebách trhu práce zamestnávateľov v danom regióne, ale aj o uplatnení na trhu práce po skončení štúdia.     

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk