magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Steel Parku si môžete vylisovať oceľové autíčko
@ Aktuálne -> Rôzne      Oct 27 2013 - 06:10 GMT

V Kasárňach/Kulturparku vyrástlo zábavné technické centrum Steel Park – Kreatívna fabrika. Neobvyklá expozícia  priťahuje najmä detských návštevníkov. Príbeh ocele sa môže odohrávať len v meste, ktorého identita je spojená s výrobou oceľových produktov. Najväčším zo všetkých investičných projektov Košice – EHMK 2013 sú Kasárne/Kulturpark. V jeho priestoroch vyrástol na troch podlažiach v budove Charlie aj Steel Park – Kreatívna fabrika. Expozícia sa stala lákavým miestom nielen pre Košičanov, ale aj ľudí z celého východného Slovenska.

Ojedinelá expozícia, určená pre deti od siedmich rokov zahŕňa na troch podlažiach pri celkovej výstavnej ploche 800 štvorcových metrov viac než 50 exponátov, demonštrujúcich príbeh ocele . Návštevníci sa v prostredí továrne zoznámia nielen s „príbehom ocele“, ale môžu si viaceré fyzikálne procesy aj sami vyskúšať – ťažiť suroviny v interaktívnom pieskovisku, použiť geologický vrták, prechádzať lávkou v magnetických topánkach, separovať kovový odpad ovládaním elektromagnetického žeriavu či vytiahnuť sa vlastnou silou po vertikálnom šplhadle. Čaká na nich aj robotický futbal, hovoriace kľučky, 3D kino a mnoho ďalších originálnych exponátov,  podnecujúcich kreativitu a rozširovanie vedomostí, ale aj zodpovednosť za svoju bezpečnosť a ochranu životného prostredia.

Steel Park je dielom spolupráce odborníkov odvetví, ktoré doteraz nepracovali v jednom tíme. Stretli sa vedci, technici a umelci. Spoločnosť U. S. Steel Košice spolupracovala na realizácii s  tromi vzdelávacími a vedeckými inštitúciami – Univerzitou P. J. Šafárika v Košiciach, Slovenskou akadémiou vied a Technickou univerzitou v Košiciach. Podarilo sa nájsť a pospájať ľudí z košického akademického sveta, ktorí chcú ukázať mladým ľuďom, že svet okolo  je zaujímavý.

Zdroj:

http://www.kosice2013.sk/v-steel-parku-si-mozete-vylisovat-ocelove-auticko/

Kreatívna fabrika Steel Park v areáli Kasární/Kulturparku na Kukučínovej ulici v Košiciach je pre verejnosť otvorená každý deň od 14. do 18. hod., školy či iné väčšie skupiny si však na základe rezervácie môžu dohodnúť aj návštevu v čase od 9.00 do 13.00 hod.  Vstup detí do 15 rokov je možný iba v sprievode dospelej osoby.

Vstupné je pre všetkých návštevníkov:  1 €

Oceľové autíčko: 1,20 € (Za vylisované oceľové autíčko zaplatí návštevník až pri odchode zo Steel Parku.)

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606