magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Robotický orchester Stanleyho Povodu
@ Kultúra -> Koncerty      Nov 06 2013 - 12:48 GMT

Košická DIG gallery predstavuje domácemu publiku exkluzívne vystúpenie slovenského rodáka Stanleyho Povodu a jeho raritný robotický orchester. Špeciálna roboticko-zvuková show, ktorú tvorí partia desiatich robotov, sa uskutoční vo štvrtok 7. novembra 2013 o 19:00 hod. v priestoroch DIG gallery na Strojárenskej ul. 3 v Košiciach.

Stanley Povoda, ktorý žil dlhé roky v Severnej Amerike, je dnes už známy v celosvetom kontexte. Už niekoľko desaťročí sa venuje skladaniu špeciálnych robotov z rôzneho elektroodpadu a vyhodených súčiastok, dovedna vdýchol dušu už vyše tisíc robotom. Vystúpenie v DIG gallery je ojedinelé v rámci Slovenska, jeho súčasťou bude aj výstava obrazov a fotografií robotov, ktorým Stanley Povoda venoval celý svoj život. Diváci sa môžu tešiť aj na filmy, ktoré dokumentujú tvorbu Stanleyho „Robotmana“ ako nazývajú Povodu jeho blízki spolupracovníci.

Kurátori podujatia Richard Kitta a Michal Murin pôsobiaci na Fakulte umení v Košiciach si od tohto podujatia sľubujú zvýšený záujem najmä mladých ľudí o tento druh umenia, ktorý u nás zatiaľ nemá svoje zázemie. Ide v poradí už o druhé väčšie podujatie podporené Ministerstvom kultúry SR a organizované umeleckým združením DIG, ktoré je venované práve robotickému umeniu. 

www.facebook.com/diggalleryfolks 
www.facebook.com/stanley.povoda

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk