magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Socha Immaculaty bude purpurová
@ Aktuálne -> Rôzne      Nov 12 2013 - 11:51 GMT

Mesto Košice sa pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí zapojí do projektu Občianskeho združenia malíček. Solidaritu a ocenenie rodinám predčasne narodených detí vyjadríme purpurovým osvetlením súsošia morového stĺpu na Hlavnej ulici. Socha Immaculaty bude podvečer 12.11.2013 osvetlená purpurovou farbou symbolizujúcou Cenu Purpurové srdce, ktorá je udeľovaná osobnostiam podieľajúcim sa na starostlivosti o predčasne narodené deti.

Podujatie organizované  s úmyslom vyjadrenia podpory zainteresovaným rodinám si dáva za cieľ zvýšiť osvetu o rizikách predčasných pôrodov a znižovať riziká, ktoré so sebou prinášajú. „Počet predčasne narodených detí neustále narastá. Starostlivosť je pre rodičov mimoriadne náročná a často sa musia úplne vzdať svojho profesionálneho života. Ak preto sme sa rozhodli ich takýmto symbolickým spôsobom podporiť a poďakovať sa im za úžasnú prácu, ktorú pre spoločnosť robia,“ uviedol pri príležitosti realizácie projektu v Košiciach primátor Richard Raši.

Do celosvetového projektu sa v rámci Slovenska okrem Košíc zapoja aj mestá Bratislava a Martin. Súčasťou podujatia je odborná konferencia, benefičný koncert a týždeň výchovy k manželstvu a rodičovstvu, ktorý sa uskutoční na všetkých stredných zdravotníckych školách na Slovensku.

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606