magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Európsky turnaj poézie 2013 a koncert M. Geišberga
@ Kultúra -> Podujatia      Dec 04 2013 - 13:49 GMT

Literárno-hudobné vyvrcholenie Európskeho turnaja poézie s medzinárodnou účasťou básnikov a reprezentantov literárnych inštitúcií zo siedmich európskych krajín a koncert Martina Geišberga sa uskutoční 7. decembra 2013 o 19-stej hodine v Kasárňach/Kulturpark v Košiciach.

Podujatie je posledným stretnutím víťazov ETP 2013. Slovenskou súčasťou Európskeho turnaja poézie je súťaž Básne Asseco solutions, ktorú vyhlasuje OZ literarnyklub.sk. Od roku 2011 sú Básne zapojené do európskeho projektu na podporu a prezentáciu básnickej tvorby. Počas tohto roka Slovensko prvýkrát uspelo aj v nadnárodných kolách. Reprezentuje ho Ivona Pekárková, ktorá už zvíťazila v prvom finálnom kole 28. októbra v Sarajeve.

Počas hudobno-poetického večera vystúpia víťazi národných básnických súťaží: Renate Aichinger (Rakúsko), Senka Mariæ Šariæ (Bosna a Hercegovina), Mirjana Mrkela (Chorvátsko), Marco Bellini (Taliansko), Zsolt Szalai (Maďarsko), Ivona Pekárková  (Slovensko), Lucija Mlinarič (Slovinsko). Ïalej vystúpia minuloroční  víťazi súťaže Básne Asseco solutions: Lýdia Džundová (2011), Miroslava Ábelová (2012), Marcel Lacko (2010). 
 
Odznejú prednesy európskych básnikov v ich rodných jazykoch a v slovenskom preklade. Zároveň sa predstaví almanach Európskeho turnaja poézie 2013, ktorý obsahuje preklady súťažných básní do jazykov všetkých siedmich krajín. 

Večer je spojený s koncertom Martina Geišberga, ktorého hudba kombinuje jazz, baladický folklór, snové texty a temperament.  

Hrajú: Martin Geišberg (gitara, spev), Patrik Pačes (perkusie). Večer moderuje: Peter Michalík (Rádio Devín). Podujatie organizuje OZ literarnyklub.sk v spolupráci s Kasárne/Kulturpark Košice. Vzniká s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR a Literáneho informačného centra. 

 

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk