magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Xindl X sľubuje v Kasárňach poriadny rokenrol
@ Kultúra -> Koncerty      Dec 06 2013 - 10:32 GMT

Český hudobník Xindl X zistil, že má na Slovensku skvelé publikum. Aj preto sa sem vracia znovu a v piatok 6. decembra odohrá koncert v Kasárňach / Kulturpark v Košiciach.

Umelec, ktorý nie je ani popové pozlátko, ani neuchopiteľný umelec, vo svojej tvorbe zaujímavo kombinuje hip-hop, folk, jazz a blues. Jeho piesne však stoja hlavne na textoch, v ktorých možno nájsť osobnú výpoveď okorenenú správnou dávkou zmyslu pre iróniu. Na koncert v Košiciach si prizval ako predskokanku mladú speváčku Mirku Miškechovú. "Bude to pesničkársky koncert, ale to neznamená, že to bude komorné vystúpenie. Môžete čakať poriadný rokenrol. S Mirkou zahráme aj našu novú piesen, ktorú sme zložili spoločne," hovorí Xindl X, ktorý počas jarného turné S láskou a kytarou po slovenských mestách zistil, že tu má veľa priaznivcov. "Atmosféra na koncertoch bola fantastická. Tiež ma prekvapilo, že i keď tunajšie rádiá moje skladby nehrávajú, ľudia so mnou odspievali veľkú časť textov. Už po pár vystúpeniach bolo jasné, že už nemôžem slovenských fanúšikov zanedbávať ako dosiaľ a musím sem začať chodiť častejšie," popisuje.

Jeho najznámejšou skladbou je Anděl, ktorá bola svojho času najsledovanejším českým videom na Youtube. Jeho ďalšie známe piesne sú Dysgrafik, Chemie, Láska v housce. "Piesne píšem tak, aby sa páčili mne a verím, že to pritiahne ľudí, ktorí premýšľajú o rovnakých veciach, riešia rovnaké problémy či len majú radi podobnú melodiku ako ja. Jednoducho by sa dalo povedať, že svoju hudbu hľadám v mestskom dave svojej spriaznenej duše," dodáva Xindl X.

Xindl X má na konte dve zlaté dosky (Návod ke čtení manuálu, Praxe relativity), ocenenie Skokan roka v rámci Českého Slávika a niekoľko nominácií na ocenenie Českej hudobnej akadémie – Anděl (Pieseň roka - Anděl, Láska v housce a Videoklip roka – Anděl, Láska v housce, Spevák roka a Folk a country album – Návod ke čtení).

Event:www.fb.com/events/1390157814558171

 

6. 12. (piatok)

Štart: 21:00 hod.

Kasárne/Kulturpark

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk