magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Primátor navrhol pre kpt. Ing. Edmunda Makovníka Cenu mesta Košice in memoriam
@ Aktuálne -> Rôzne      Jan 08 2014 - 12:38 GMT

Primátor mesta Košice Richard Raši dnes navrhol komisii posudzujúcej návrhy na udelenie Ceny mesta Košice, aby toto významné ocenenie bolo udelené in memoriam kpt. Ing. Edmundovi Makovníkovi, ktorý zahynul 27. decembra 2013 pri bombovom útoku na vojenský konvoj v afganskom Kábule. Špecialista z Košíc a príslušník 5. pluku špeciálneho určenia v Žiline bol súčasťou päťčlennej slovenskej skupiny, ktorá na základni pri Kábule pripravovala príchod ďalších 78 slovenských spolubojovníkov.

Náš spoluobčan, Košičan Edmund Makovník, položil svoj život za nás všetkých. Slovensko sa aktívne podieľa na zahraničných misiách v boji proti terorizmu a túto úlohu plnil aj on. Vykonal tak veľa nielen pre naše mesto a krajinu, ale pre celý svet, ktorý chce žiť v mieri a bez násilia. Udelenie Ceny mesta Košice bude aspoň z časti vyjadrením našej vďačnosti a úcty,“ povedal o návrhu ocenenia primátor mesta Košice Richard Raši.

Cena mesta Košice je udeľovaná raz ročne najviac pätnástim jednotlivcom a trom kolektívom, okrem iného aj za mimoriadne zásluhy vo verejnoprospešnej činnosti. Ocenenie predstavuje plaketa zobrazujúca erb mesta Košice a nápis Cena mesta Košice. Jeho súčasťou je aj finančná odmena 700 eur. V prípade, že je udeľovaná in memoriam, preberá ocenenie a listinu pozostalý manžel/ka, prípadne vekovo najstarší príbuzný v najbližšom stupni príbuzenstva.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606