magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Otvorenie SAP Akadémie v Košiciach
@ Aktuálne -> Ekonomika a financie      Jan 14 2014 - 06:16 GMT

Združenie Košice IT Valley spolu so svojimi zakladajúcimi členmi a ďalšími IT spoločnosťami a za významnej podpory spoločnosti SAP sa rozhodli nadviazať na veľmi úspešné projekty vzdelávania v oblasti ICT a vytvárania nových pracovných miest v ICT sektore z minulých rokov. Podpísaním štvrtkového (09.01.2014) memoranda o porozumení a spolupráci v kongresovom centre najväčšej IT firmy regiónu T-Systems Slovakia,  ktorého signatári sú Košice IT Valley a SAP Slovensko oficiálne spustí dlhodobý vzdelávací projekt SAP AKADÉMIA.

Jeho realizáciou získa Košický a Prešovský región potenciál v strednodobom horizonte vytvoriť 900 – 1200 nových pracovných miest v oblasti podpory systému SAP (od administrácie, cez vývoj v ABAP-e, návrh business procesov, implementáciu a podporu jednotlivých modulov systému až po tzv. superužívateľov pre jednotlivé moduly systému pracujúcich v tzv. „Shared Servis Centrách“). Tieto nové pracovné miesta by mohli vzniknúť vo viacerých spoločnostiach združených v Košice IT Valley a ďalších spoločnostiach plánujúcich využiť ohromný tvorivý potenciál mladých ľudí z východného Slovenska.

Podľa výkonného riaditeľa Košice IT Valley Jozefa Ondáša, projekt SAP Akadémie je svojou podstatou jedinečný nielen na Slovensku, ale aj v celej strednej a východnej Európe. „Je nám známe, že mnohé organizácie štátnej, verejnej a súkromnej sféry potrebujú práve SAP špecialistov. Vzhľadom na fluktuáciu a dopĺňanie znalostí o systéme SAP to  môže v priebehu štyroch až piatich rokov predstavovať požiadavku na 1200 až 1500 špičkových odborníkov,“ uviedol. Vychádza pritom z faktu, že spoločnosti združené v  Košice IT Valley i ďalšie IT firmy pôsobiace na východe Slovenska plánujú využiť  tvorivý potenciál mladých ľudí z regiónu.

Ako spresnil docent Dušan Šveda z Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, SAP Akadémia bude poskytovať svoje služby nielen v rámci ďalšieho vzdelávania členov združenia Košice IT Valley, ale predovšetkým pri výchove ich budúcich zamestnancov – študentov vysokých   a neskôr aj stredných škôl.  Vzdelávací systém je podľa neho nastavený tak, aby ročne generoval 400 až 500 nových IT špecialistov pripravených pre prácu so systémom SAP. „Tento počet je potrebný, ak chceme mať v roku 2020 v našom regióne 10 tisíc zamestnancov v IT priemysle. Len pripomínam, že SAP špecialisti patria v rámci  celej IT komunity k tým najlepšie plateným,“ dodal. Práve spojenie IT firiem s vysokými školami v rámci združenia Košice IT Valley umožňuje zabezpečiť efektívne a vysoko odborné vzdelávanie. Sídlom SAP Akadémie bude Prírodovedecká fakulta UPJŠ v Košiciach a nové študijné programy ponúkne študentom v priebehu nasledujúcich mesiacov Rozširovať svoje znalosti si na nich budú môcť aj študenti Technickej univerzity, ďalších vysokých škôl a fakúlt UPJŠ.

SAP, aj keď je stále najrozšírenejším podnikovým  softvérom  vo svete, nemá v súčasnom systéme vzdelávania v regióne východného Slovenska potrebnú podporu.

SAP

POMÁHAME SPOLOČNOSTIAM FUNGOVAŤ LEPŠIE

Spoločnosť SAP (NYSE: SAP) popredný dodávateľ podnikových softvérových aplikácií, pomáha iným spoločnostiam dosahovať vyššiu úroveň bez ohľadu na ich veľkosť či odvetvie, v ktorom pôsobia. Ako uznávaný líder vo svojom odvetví má spoločnosť SAP (skratka z anglického „Systems, Applications, and Products in Data Processing“) bohaté skúsenosti s inováciou a rozvojom. V súčasnosti má spoločnosť SAP svoje pobočky vo viac ako 130 krajinách po celom svete. Aplikácie a služby SAP umožňujú prosperovať, pružne reagovať a neustále sa rozvíjať viac ako 251,000 zákazníkom z celého sveta.

Od pracovne po zasadaciu miestnosť, od skladu po predajné miesto, od stolového počítača po mobilné zariadenie – spoločnosť SAP umožňuje používateľom aj organizáciám účinnejšie spolupracovať a efektívnejšie využívať podnikové informácie a pomáha im tak udržať si náskok pred konkurenciou.

Spoločnosť SAP pôsobí na Slovensku v rôznych formách od roku 1992, poskytuje plnú regionálnu podporu pri zavádzaní a prevádzke riešení SAP v slovenskom prostredí. Riešenia SAP sú plne lokalizované pre slovenské jazykové a legislatívne prostredie.

Medzi zákazníkov SAP na Slovensku patria napr.: Volkswagen Slovakia, Železnice SR, Slovenský plynárenský priemysel, Východoslovenská Energetika, Slovak Telekom, Orange, Slovenská pošta, Stredoslovenské energetické závody, Východoslovenské energetické závody, Allianz-Slovenská poisťovňa, Tatra Banka, Prvá stavebná sporiteľňa, Lesy SR, Matador, Metsä Tissue, Mondi Business Paper SCP, Ministerstvo obrany SR, Ministerstvo Financií, Obrany, Školstva, Pôdohospodárstva SR a mnohí ďalší.

Košice IT Valley

Cieľom združenia je vytvárať vhodné podmienky na vznik a rozvoj centra excelencie informačných a komunikačných technológií na území východného Slovenska a tak zatraktívňovať jeho sociálno – ekonomické prostredie  a vytvárať nové pracovné príležitosti predovšetkým pre mladých ľudí. Prispieva k budovaniu informačnej a znalostnej spoločnosti v regióne a vytvára komunikačnú platformu medzi verejnou správou, podnikateľským sektorom a vzdelávacími inštitúciami, ktorá povedie k urýchleniu rozvoja IKT priemyslu v regióne.

Vytvorenie regionálneho partnerstva IT firiem, univerzít a samosprávy prispieva k rozšíreniu a skvalitneniu ponuky vzdelávacích programov, vytvoreniu širokého portfólia pracovných príležitostí pre kvalifikovanú pracovnú silu a vypracovaniu spoločnej stratégie nevyhnutnej pre dosiahnutie prosperity regiónu východného Slovenska a postupné zvyšovanie kvality života jeho obyvateľov.

Strategickým cieľom združenia je pôsobiť na rozvoj priemyslu IT v regióne tak, aby do roku 2020 presiahol  počet odborníkov pracujúcich v priemysle IT v regióne 10 000+.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606