magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Evanjelikom pribúda základná škola
@ Aktuálne -> Školstvo      Jan 17 2014 - 09:35 GMT

Zápisom detí do 1. ročníka Evanjelickej základnej školy, ktorá sídli na Exnárovej ulici 10 završuje práve v týchto dňoch Evanjelická cirkev a. v .(ECAV) v Košiciach a Košický seniorát ECAV viacročné snahy o zavàšenie svojho procesu kreovania všetkých stupňov vzdelávania. Už vlani  začala v školskom objekte na Exnárovej ulici činnosť Evanjelická materská škola. Je druhou v meste, prvá pôsobí na Muškátovej ulici už niekoľko rokov. Našou najznámejšou školou je 5 a 8 ročné bilingválne gymnázium J. A. Komenského na Škultétyho ulici, ktoré v tomto školskom roku slávi 20. výročie založenia.  Medzi týmito, už dobre zakotvenými, vzdelávacími zariadeniami však cirkevným zborom v Košiciach a okolí chýbala pre deti členov základná škola,“ hovor Dušan Havrila, košický zborový farár a konsenior Košického seniorátu ECAV.

Rodičia školopovinných detí sa však dočkali – a práve v týchto dňoch možno deti  prihlasovať do 1. ročníka  už i na Exnárovej ulici, kde v novom školskom roku 2014/2015 začne  vyučovanie v Evanjelickej základnej škole. Podrobnejšie informácie nájdu záujemcovia na  www.ecavskola.estranky.sk.

Vo Východnom dištrikte Evanjelickej cirkvi a. v. sa  školstvo  rozvíja veľmi sľubne. V súčasnosti  tu pôsobí šesť evanjelických materských škôl, dve základné školy, tri gymnáziá a tri evanjelické spojené školy. V dištrikte pracuje i unikátne  špecializované školské zariadenie s celoslovenskou pôsobnosťou -  Evanjelická špeciálna základná a materská internátna škola pre hluchoslepé deti v Červenici v okrese Prešov.

Evanjelický a.v. cirkevný zbor Košice

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk