magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Nechajte sa uniesť vášňou
@ Kultúra -> Koncerty      Feb 03 2014 - 20:46 GMT

Nechajte sa uniesť vášňou“ vyzývajú organizátori koncertu s atraktívnym obsadením. Jeho sólistami budú akordeónový virtuóz Michal Červienka a rovnako vynikajúca gitaristka Miriam Rodriguez Brüllová. V sobotu 8. februára o 18:00 h v Kasárňach/Kulturparku zahrajú v sprievode komorného orchestra Musica Cassovia pod taktovkou Maroša Potokára. Latinsko-americká hudba, ktorej je koncert venovaný, oplýva vášňou, drámou aj melanchóliou a určite nenechá publikum chladným. Zaznejú známe diela Ástora Piazzollu – DvojkoncertLibertango, strhujúce Opale Concerto akordeonistu a skladateľa Richarda Galliana, Suita Buenos Aires Máxima Pujola, a ďalšie, u nás zriedka uvádzané, no veľmi pôsobivé skladby.

Obaja sólisti sú viacnásobnými víťazmi prestížnych interpretačných súťaží, úspešne reprezenotvali Slovensko v zahraničí. Miriam Rodriguez Brüllová študovala na VŠMU v Bratislave, v Kanade na Université Laval a postgraduálne štúdium absolvovala na Universität für Musik und darstellende Kunst vo Viedni. Koncertovala v mnohých štátoch Európy, v Južnej Amerike, Ázii a v Kanade, vystúpila s ochestrami zvučných mien a intenzívne sa venuje aj komornej hre. Hrá na nástroji od svetoznámeho nemeckého majstra Gernota Wagnera. Michal Červienka je širokej verejnosti známy aj ako finalista súťaže „Slovensko má talent“. Spolupracuje s renomovanými umelcami a je sólistom orchestra Diabolské husle Jána Berkyho Mrenicu. Pedagogicky pôsobí na Akadémii umení a na Konzervatóriu J. L. Bellu v Banskej Bystrici.

Michal Červienka a Miriam Rodriguez Brüllová sú zohraným komorným duom a po prvýkrát si zahrajú s košickým orchestrom Musica Cassovia.

Program:

Ástor Piazzolla: Double Concerto pre gitaru, akordeón a sláčiky

Richard Galliano: Opale Concerto – 3. časť

Máximo Pujol: Suita Buenos Aires

Aldo Rodriguez Delgado: Cancion y danza

Alberto Evaristo Ginastera:  Danza de la moza donosa

Astor Piazzolla: Libertango

 

Účinkujúci:

Musica Cassovia: https://www.facebook.com/musicacassovia.kosice

Michal Červienka: http://www.cervienka.sk/sk/index.php

Miriam Rodriguez Brüllová: http://rodriguezbrullova.com/

 

Vstupné:

8,- €/ študenti, dôchodcovia 4,- €

Vstupenky budú v predaji hodinu pred koncertom na mieste.

 

Ukážky:  

Piazzolla – Double Concerto: https://www.youtube.com/watch?v=0d83Fw79ETg

Galliano – Opale Concerto: https://www.youtube.com/watch?v=fojM1X91bGk


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk