magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Carmen taliansky tenorista Luciano Mastro.
@ Kultúra -> Divadlo      Feb 06 2014 - 11:04 GMT

V repríze jednej z najhranejších svetových opier, v Carmen Georgesa Bizeta, sa v sobotu 8. februára v postave Dona Josého predstaví ako hosť taliansky tenorista Luciano Mastro. Ten svoju umeleckú dráhu začal v roku 2000 víťazstvom na konkurze Marie Callas v Taliansku. Na základe tohto víťazstva získal štipendium na majstrovské kurzy. V Teatro Regio v Parme mal možnosť študovať tenorové postavy pod vedením slávnej Renaty Scotto a Maye Sunari. Debutoval v roku 2002 v Teatro Bari v postave Tebalda v opere Vincenza Belliniho Capuleti e Montecchi.

Od roku 2003 hosťuje v Národnom divadle Praha, Národnom divadle moravsko-sliezskom Ostrava, Národnom divadle Brno, Slovenskom národnom divadle Bratislava. V Štátnom divadle Košice hosťoval v opere Leoša Janáčka Jej pastorkyňa v postave Števu.

Z Verdiho opier má v repertoári postavu Vojvodu v Rigolettovi, Alfreda v La Traviate, z Pucciniho opier Pinkertona v Madama Butterfly či Rodolfo v Bohéme a množstvo ďalších operných rolí.

 

Zdroj: http://www.sdke.sk/

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk