magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košickí „péemječkári“ zachránili mladé dievča
@ Aktuálne -> Rôzne      Feb 07 2014 - 09:01 GMT

Dnes ráno okolo 08,00 hod. zastavila 41-ročná žena pri rekreačnej časti Anička v Košiciach policajné auto pohotovostnej motorizovanej jednotky KR PZ Košice počas vykonávania hliadkovej služby, pričom policajtom oznámila, že jej 15-ročná dcéra ušla zo školy a prostredníctvom sociálnej siete oznámila kamarátkam, že jej ostáva len pár hodín života.

Po tom, ako matka poskytla policajtom potrebné údaje a popis dcéry, začali policajti okamžite po osobe pátrať. V časti zv. „Súdky“ spozorovali v diaľke osobu, ktorá utekala k brehu rieky a skočila do vody. Obaja policajti neváhali a za dievčaťom, ktoré sa nachádzalo asi 10 metrov od brehu, skočili do Hornádu. Dievča vytiahli na breh, pričom počas záchrannej akcie sa bránilo a snažilo sa zakročujúcim policajtom vytrhnúť. Preto museli použiť donucovacie prostriedky, pri ktorých k zraneniu osoby nedošlo. Následne bola na miesto privolaná lekárska pomoc. Za asistencie polície dievča previezli záchranári do nemocnice na vyšetrenie.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606