magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Jubilejný benefičný koncert Usmej sa na mňa
@ Kultúra -> Podujatia      Feb 14 2014 - 12:12 GMT

Už po 10. krát si budú môcť symbolicky podať ruku zdravotne hendikepovaní ľudia so zdravými na benefičnom koncerte Usmej sa na mňa, ktorý sa bude konať 23. februára 2014 o 17,00 v Historickej radnici v Košiciach pod záštitou primátora mesta. Tradične vystúpia profesionálni umelci spolu s nadaným hendikepovanými deťmi, dokonca v troch vystúpeniach budú kooperovať. Diváci sa môžu tešiť na Martina Haricha, Kaschauer Klezmer Band , Lilly, Martina Leca, Uno Star, ale hlavnými hviezdami večera budú výnimočné deti. Programom bude sprevádzať Eva Černá. Výťažok z koncertu je určený na špeciálny letný tábor pre tieto deti.

Myšlienka založiť občianske združenie vznikla pred 10 rokmi ako potreba pomôcť zdravotne hendikepovaným deťom začleniť sa do spoločnosti a dopriať im aspoň časť možností ako majú zdravé deti“, povedala predsedníčka OZ Erika Bočeková. „Za túto dobu sme odrekreovali 590 detí, či už v letných táboroch na Slovensku, alebo pri mori. Nakúpili sme pomôcky pre nich v hodnote 110 581 Eur, usporiadali 53 podujatí, založili 4 športové kluby,“ dodala Bočeková. Dobrovoľnícka činnosť združenia bola toho roku ocenená aj Plaketou primátora mesta Košice.

Na benefičnom koncerte by sme sa chceli verejne poďakovať aj našim partnerom, ktorí nám verili od začiatku a symbolicky im udeliť Rad detského úsmevu“,  prezradila Dagmar Kočiová o chystanom podujatí. „Sme veľmi radi, že financie, ktoré dostaneme (napr. toho roku výťažok z Primátorského punču), môžeme posunúť pre tých, ktorí to veľmi potrebujú. Na koncerte odovzdáme symbolický šek rodinám ťažko zdravotne postihnutých detí, ktorí sú v zložitej situácii.“ Zároveň sa účastníci budú môcť dozvedieť o kúpe špeciálnej rampy na boccu pre vozíčkarov, ale aj o ďalších projektoch OZ Usmej sa na mňa, ktoré budú zhrnuté v ich vlastných novinách NEVŠEDNÍK.

Chcela by som pozvať všetkých ľudí, ktorí majú chuť načerpať silu a energiu práve od výnimočných detí a podporiť ich neľahký život,“ dodala Dagmar Kočiová, podpredsedníčka združenia. Vstupenky si môžete kúpiť v MIC Dargov , alebo u členov združenia.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk