magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Bocca pre všetkých
@ Aktuálne -> Rôzne      Feb 14 2014 - 06:13 GMT

Aby aj deti s ťažkým telesným hendikepom mohli športovať (hrať boccu), zakúpilo OZ Usmej sa na mňa špeciálnu rampu na posúvanie bocca gulí neštandardným spôsobom pomocou hlavy. Túto pomôcku sa podarilo zabezpečiť aj vďaka finančnému príspevku Nadačného fondu Slovenskej sporiteľne v Nadácii Pontis v rámci grantového programu Podpora zdravotne postihnutých športovcov 2013.

Boccia je paraolympijský šport určený aj pre vozičkárov. Hráč, ktorý hodí svoju loptičku najbližšie k jack lopte vyhráva. „Špeciálna rampa s prilbou umožňuje byť úspešnými v hre deťom, ktoré majú problém používať ruky pri hre. Upravená prilba s „tykadlom“ im umožňuje posunúť loptu cez rampu smerom k želanému cieľu a zažiť tak pocit víťazstva“, povedala Katarína Švecová, trénerka hry boccia v OZ Usmej sa na mňa. Rampu  Boccia Fusion využívajú deti  v Spojenej škole na Opatovskej ulici 97 a 101 v Košiciach.  

Úlohou OZ Usmej sa na mňa je pomáhať zdravotne hendikepovaným deťom a integrovať ich do spoločnosti. Jednou z aktivít je zapájanie týchto detí do športovej činnosti. „ Aj vďaka tejto špeciálnej pomôcke, ktorú vôbec nebolo ľahké zohnať ani zo zahraničia, sa stáva boccia naozaj športom pre všetkých. Ani sme netušili, akú radosť  spôsobí. To je pre nás najväčšie zadosťučinenie“, dodala predsedníčka OZ Usmej sa na mňa Erika Bočeková.

OZ Usmej sa na mňa je dobrovoľnícka organizácia, ktorá  počas svojej 10-ročnej histórie pomohla množstvu deti so  sluchovým, zrakovým mentálnym a telesným hendikepom. Organizuje špeciálne letné tábory, pobyty pri mori, benefičné koncerty ako aj športovú činnosť a nákup špeciálnych učebných a športových pomôcok pre tieto „výnimočné“ deti a mladých ľudí. 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606